Rubriky:

1. liga

Dělbuch při utkání Sparty s Brnem prý hodil středoškolák

2. července 2009 16:54 - PRAHA

Pražští policisté mají podle serveru Aktualne.cz další stopu v pátrání po chuligánovi, který při březnovém utkání fotbalové ligy mezi Spartou a Brnem hodil k hrací ploše dělbuch a zranil jím třináctiletého podavače míčů. Poté, co se v médiích objevily fotografie s podobou pachatele, se kriminalistům přihlásil muž, který vlajkonoše poznal. Podle svědka je na záběrech žák pražské střední školy.

Policisté kvůli obavám z narušení vyšetřování nechtějí sdělit, o kterou školu jde. "Máme nějaké signály a ty zatím prověřujeme. Vzhledem k tomu, že jsou teď prázdniny, tak se to možná trochu protáhne," řekl serveru policejní zdroj obeznámený s případem. Podle televize Nova patří fanoušek k nejtvrdšímu jádru příznivců Sparty.

Podavač míčů byl po incidentu převezen do nemocnice, vyšetření však dopadla dobře a chlapec nebude mít trvalé následky. Pokud by policisté chuligána dopadli, hrozí mu obvinění z trestného činu výtržnictví. Za ten může dostat až tři roky vězení.

Sparta již před časem vypsala odměnu 100 000 korun za informace vedoucí k dopadení výtržníka. Disciplinární komise klubu uzavřela na tři zápasy sektory za brankami a udělila mu pokutu 250 000 korun. Vedení Sparty poté naznačilo, že v případě dopadení viníka po něm bude pokutu vymáhat soudně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..