1. liga

Ostravský Baník porazil Slavii 2:1

15. září 2003 18:44 - PRAHA

Ani v Praze se Slavií neokusil Baník prohru a vítězstvím nad Slavií v dohrávce 7. kola si upevnil vedoucí pozici v ligové tabulce. "Jeli jsme do Prahy s cílem dokázat, že naše postavení není náhodné. Zaměřili jsme se na protiútoky a tento způsob hry nám vyhovoval," pochvaloval si ostravský trenér František Komňacký.

ČTK/Michal Kamaryt

Baník se na Strahově představil jako sebevědomé mužstvo. Od první minuty se tlačil do útoku a rychlý Heinz zaměstnával zadáky Slavie víc než Kuka a Adauto ostravskou obranu. Útoky Slavie byly dlouho bezzubé a nebylo to jen vinou útočníků. První vážnou střelu směrem na ostravskou branku vyslal až po dvaceti minutách Dostálek, ale míč letěl těsně nad břevnem.

Rychlé ostravské akce hrozily větším nebezpečím, ale úspěchu se dočkali hosté po standardní situaci: Na Látalův rohový kop si ve 33. minutě naskočil nejvýše Pospěch a hlavou poslal míč do sítě. Brankář Kováčik tak dostal ligový gól po 303 minutách. O chvíli později to mohlo být 0:2, Heinz z rychlého protiútoku ideálně přihrál Varadimu, ten však Kováčika nepřekonal. Slávisté se pak přece jen tlačili důrazněji k ostravské brance a těsně před poločasem se dočkali úspěchu. Pronikajícího Dostálka stáhl v pokutovém území Pospěch rukama a Kuka z nařízené penalty vyrovnal.

Po přestávce Slavia zvýšila tlak na ostravskou branku, hrálo se častěji na polovině Baníku, ale spolehlivá obrana hostů v čele s Bolfem červenobílým mnoho nedovolila. Adautovu střelu z voleje Laštůvka vyrazil a poradil si i s přízemní střelou Petrouše. Hosté chvíli odpovídali jen občasnými protiútoky, ale ty dovedly být nebezpečné. Heinz se dostal do dobré šance, ale netrefil branku. Vynahradil si to v 70.minutě, kdy Varadi po rohovém kopu vypálil a Heinz usměrnil střelu do rohu branky. Pražané potom vsadili vše na útok, ale Baník jim mnoho nedovolil. Adautovu bombu kryl pozorný Laštůvka, poradil si i s pokusem Pitáka a hosté si už vítězství nenechali vzít.

"V první půli jsme nehráli dobře, po přestávce jsme se zlepšili. Paradoxně jsme však dostali z jednoho protiútoku druhý gól," konstatoval trenér Slavie Miroslav Beránek.

Slavia Praha vs. Baník Ostrava 1:2 (1:1)
Branky: 45. Kuka z pen. - 33. Pospěch, 69. Heinz. Rozhodčí: Vidlák - Talpa, Goňa. ŽK: Hrdlička - Látal, Hofmann, Pospěch. Diváci: 3888.
Slavia: Kozáčik - L. Došek, Bejbl, Petrouš, Hrdlička (40. Latka) - Piták, Dostálek, Zachariáš (68. Müller), Lukeš (75. Fořt) - Adauto, Kuka. Trenér: Beránek.
Ostrava: Laštůvka - Látal, Bolf, Besta, Hoffmann - Pospěch, Bystroň (39. Slončík), Lička, Čížek - Heinz (89. Neuwirt), Varadi (77. Matušovič). Trenér: Komňacký.