Fotbalisté Olomouce v Rakousku remizovali s Kapfenbergem

FRAUENTAL AN DER LASSNITZ

Úterní přípravný zápas fotbalistů Olomouce s rakouským Kapfenbergem skončil remízou 2:2. Sigma ani ve druhém duelu na soustředění v Rakousku neprohrála, což vyrovnávacím gólem v 67. minutě zařídil Šultes.

Moravané měli lepší vstup do utkání a ve 21. minutě jim po rohu zajistil vedení mladý obránce Murín. Kapfenberg, s bývalými olomouckými hráči Patrikem Sieglem a Markem Heinzem v sestavě, však ještě do pauzy skóre obrátil. Z pokutového kopu vyrovnal právě Siegl a pět minut po něm hlavou skóroval Pavlov. Poslední slovo však měla Sigma a v 67. minutě se prosadil Šultes, který po gólu do sítě FK Moskva zaznamenal v Rakousku svou druhou trefu.

Olomouc na herním kempu v Rakousku sehraje ještě jedno utkání: v sobotu se utká s maďarským celkem Lombard Pápa.

Sigma Olomouc - SV Superfund Kapfenberg 2:2 (1:2)
Branky: 21. Murin, 67. Šultes - 27. Siegl z penalty, 32. Pavlov.
Olomouc: Blaha - Nuc, Murín (65. Komárek, 78. Škerle), Dreksa, Onofrej (46. Vepřek) - Štětina, Heidenreich (25. Kaščák, 60. Rossi) - Caihame, Janotka, Machalický (70. Petr) - Hubník (40. Šultes). Trenér: Psotka.

Fotbalisté Slovácka porazili Slavii Sarajevo

Fotbalisté prvoligového Slovácka porazili v přípravném utkání ve Vídni v uplynulé sezóně druhý nejlepší tým bosenské nejvyšší soutěže Slavii Sarajevo 2:0. Vedoucí branku Slovácka zaznamenal ve 40. minutě přesnou střelou z pětadvaceti metrů k tyči Valenta, druhý gól přidal v 55. minutě z pokutového kopu za ruku soupeřova zadáka Švancara.

Pro fotbalisty Sarajeva byl tento zápas generálkou před jejich startem v Evropské lize. Přesto už v prvním poločase Slovácko svého soupeře přehrávalo kombinační souhrou a také si vypracovalo více střeleckých příležitostí. Aktivně hrající Švancara mohl už po deseti minutách skórovat, jeho ránu ale v poslední chvíli brankář Sarajeva vyrazil. Další příležitost ke skórování měli Valenta a Cleber.

"Zejména v prvním poločase jsme podali kvalitní výkon. Na naší hře bylo vidět, že si už fotbalisté zvykají na svá místa. Jsem spokojen i s produktivitou," uvedl po utkání trenér Slovácka Josef Mazura.

1.FC Slovácko - Slavia Sarajevo 2:0 (1:0)
Branky: 40. Valenta, 55. z pen. Švancara.
Slovácko: Filipko - Kubáň, Perútka, Šimáček, Urbánek - Rabda (62. Gonda), Abrahám (85. Polák), Valenta (80. Grim), Cleber (88. Ruman) - Chmelíček (62. Ondřejka), Švancara (70. Sládek).