Sparťanská rezervní sestava opět nedokázala vyhrát

Ve čtvrtém zápase na rakouském soustředění uhráli fotbalisté Sparty proti slovenskému klubu Nafta Lendava pouze bezbrankovou remízu. Rezervní sestava Pražanů se opět nedokázala prosadit. Tým kouče Jozefa Chovance rozdělený na dvě poloviny dopoledne ještě trénoval. Hráči, kterým se dařilo v předchozím duelu proti CSKA Sofia, dostali na zápas volno, ale o to náročnější přípravu absolvovali.

Kamil Vacek (vlevo) a Jan Krob na tréninku fotbalistů Sparty v rakouském Bad Kleinkirchheimu.

Do zápasu nastoupil s kapitánskou páskou nováček Kuncl, což je obvyklý rituál, aby přispěl významně do klubové pokladny. Po jeho boku s výjimkou Hubníka a Huška vyběhli vesměs mladíci a letní posily včetně Střeštíka a Kaloudy.

Sparťané měli sice navrch, ale brankou neskončila šance Folprechta před poločasem, ani Kaloudova přesná střela z 80. minuty, kterou sudí neuznal kvůli útočnému faulu. Slovinský klub se v druhém poločase zlepšil, ale koncovku měl podobně mizernou.

Poslední zápas na rakouském soustředění čeká sparťany v sobotu od 18:30 s Duisburgem. V neděli se vrátí domů.

Teplice zdolaly třetiligový Offenbach 3:0

Fotbalisté Teplic zdolali na úvod herního soustředění v Německu třetiligový Offenbach Kickers 3:0. I když je ani během pobytu v Porýní nepřestal trápit déšť, který jim naboural přípravu už dříve, slabšího soupeře i mezi provazci deště zlomili už po půlhodině hry. O dvě branky se podělili Bosňané Mahmutovič a Ljevakovič, třetí přidal po standardní situaci kapitán Lukáš.

Německý tým proti Teplicím nasadil od začátku i exslávistu Martina Hyského, po vyrovnaných deseti minutách ale přestal Offenbach stačit. Nejprve se po rychlé kombinační akci vyřítil na brankáře Wulnikovského osamocený Mahmutovič a po rychlé kličce zavěsil. Ve 28. minutě pak potvrdil vedení kapitán Lukáš, který po standardní situaci uklidil do sítě poskakující míč.

Ještě do poločasu přidal třetí branku po Heskově brejku a zpětné přihrávce Ljevakovič. Offenbach se začal soustředit na hlídání přijatelného rozdílu a navíc se na hřiště snesl prudký déšť. "Trochu se zatáhli, navíc se projevilo, že mužstvo bylo prostřídané a unavené po ranním intenzivním tréninku," řekl ČTK kouč Jiří Plíšek. V závěru se zranil střídající Pavel Hašek, který utrpěl tržnou ránu na hlavě.

V pátek se Teplice utkají s Eintrachtem Frankfurt, za který nastupuje bývalý útočník Severočechů Martin Fenin.

Přípravná fotbalová utkání:
Sparta Praha - Nafta Lendava 0:0
Sestava Sparty: Kozáčik - Kuncl, Hubník, Švec (46. Hoheneder), Krob - Kalouda, Hušek, Folprecht, Střeštík (46. Wilfried) - Piroska, Jeslínek (46. Žofčák). Trenér: Chovanec.
Maccabi Haifa - Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)
Branky: 14. Refaelov - 40. Horváth z pen.
Sestava Plzně: Ticháček (46. Daněk) - Ševinský (46. Lecjaks), Hájovský (80. Bauer), Navrátil (60. Halama), Limberský - Rajtoral (46. Jiráček), Rada, Kolář (60. Krbeček), Horváth - Petržela (68. Kazazič), Střihavka (60. Mlika). Trenér: Vrba.
SK Kladno - Hradec Králové 3:2 (1:1)
Branky: 18. vlastní Filip, 57. Beneš, 66. Zachariáš - 12. Pilař, 70. Filip. Rozhodčí: Bohatý. Diváci: 200.
Sestava Kladna: Pavlík - Broschinský, Mráz, Beneš, Hajník - Moravec, Strnad, Szabo, Zoubele - Tatanašvilli (60. Zachariáš), Klinka.
SK Kladno - Hradec Králové 1:1 (1:1)
Branky: 30. Šilhán - 4. Rezek. Rozhodčí: Bohatý. Diváci: 200.
Sestava Kladna: Kostolanský - Bartoš, Rendla, Samek, Chalupa - Holub, Zeze Lago, Dubský, Hlava - Mašanský, Šilhán (61. Zachariáš). Trenér: Hřídel.
FK Baumit Jablonec - NK Zadar 1:1 (1:0)
Branka Jablonce: 2. Vošahlík.
Sestava Jablonce:
I. poločas: Frydrych - Farkaš, Drsek, Zábojník, Krejčí - Fujerik, Loučka, Haurdič, Kocourek - Vošahlík, Mešanovič.
2. poločas: Špit - Šisler, Pavlík, Huber, Jablonský - Michálek, Eliáš, Valenta, Kovařík - Vukovič, Kocourek. Trenér: Komňacký.
Slovan Liberec - Ingolstadt 2:2 (0:1)
Branky Liberce: 47. Blažek, 65. Vulin.
Sestava Liberce:
I. poločas: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Vulin - Čorič, Vácha, Bosančič, Dostálek - Diviš, Jirouš.
II. poločas: Uvarenko - Kelič, Nezmar, Polák, Vulin - Dort, Gecov, Bosančič (55. Dočkal), Liška - Blažek, Smetana. Trenér: Škorpil.
Teplice - Kickers Offenbach 3:0 (3:0)
Branky: 18. Mahmutovič, 28. Lukáš, 35. Ljevakovič.
Sestava Teplic: Slavík (46. Grigar) - Vidlička (80. Hašek, 83. Jablonský), Klein, Lukáš (46. Merzič), Rosa - Matula, Ljevakovič (60. Verbíř), Vachoušek (46. Doležal), Mareš (80. Jindráček) - Mahmutovič (75. Melunovič), Hesek. Trenér: Plíšek.