Fotbalisté Slavie prohráli v Rakousku s tureckým Ankaragücü

JENBACH

Ani ve svém druhém zápase na herním soustředění v Rakousku český mistr Slavia nevyhrál. Ve čtvrtek pražský klub podlehl v Jenbachu tureckému týmu Ankaragücü 1:2. Slávistický kouč Karel Jarolím nechal odpočívat několik opor, které nastoupí až v sobotní generálce proti AEK Atény.

Do vedení šla Slavia, poté co ve 20. minutě Tafat zpětnou přihrávkou našel Volešáka a ten přesně obstřelil tureckého brankáře. O šest minut později ale posoudil rozhodčí souboj Tafata s Iglesiasem jako faul a z penalty srovnal Ceyhun.

Po půlhodině hry stanovil konečné skóre Cihan, který sám před Vaniakem nedal slávistickému brankáři šanci.

Slavii nepomohly k vyrovnání ani změny v sestavě ve druhém poločase. Hrálo se většinou ve středu hřiště, ani jedno z mužstev si již nevytvořilo výraznou brankovou šanci.

"O lepší výsledek jsme se sami připravili dvěma zbytečnými chybami. Chtěli jsme rovnoměrně rozložit zápasovou zátěž, proto šanci dostali další hráči, kteří toho zatím tolik neodehráli," řekl slávistický kouč Karel Jarolím.