Rubriky:

1. liga

Károlyiho střídá po dvaceti letech mladý právník

21. července 2009 19:05 - PRAHA

Po jedenadvaceti letech odešel předseda strahovského fotbalového tribunálu Alexander Károlyi definitivně ze scény. V křesle předsedy disciplinární komise ho střídá mladý, teprve 34 letý právník Jiří Golda. Přitom ještě v pondělí večer se spekulovalo, že kluby první a druhé ligy požadují, aby Károlyi v křesle zůstal.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Nová fotbalová generalita na zmiňované volání nedala. „Pan Károlyi se funkce vzdal a my tudíž považovali celou záležitost za uzavřenou. V pondělí to byla úplně zbytečná akce,“ glosoval jednání o novém šéfovi fotbalového tribunálu místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

Károlyiho střídá v křesle fotbalové disciplinární komise mladý, 34 letý právník Jiří Golda. „Je to šéf právního úseku společnosti Sazka a.s., vynikající právník a erudovaný odborník v oblasti sportovní práva. Protože je naprosto nezávislý na fotbalových klubech,  je zárukou, že rozhodování disciplinární komise bude nestranné, nezávislé a bude probíhat v duchu kréda pani komu padni,“ představil nového předsedu disciplinární komise Rajchl.

Šéfem komise rozhodčích zůstává i na další období Luděk Macela, který bude zaměstnancem svazu. „Debata se netýkala Macely, ale toho, kde je třeba práci komise rozhodčích zlepšit. Za jeho působení se situace kolem sudích jednoznačně zklidnila, výtky proto směřovaly spíš k postavení našich rozhodčích v evropském fotbale,“ poznamenal Rajchl.

Macela oznámí složení své komise, stejně jako listinu rozhodčích ve čtvrtek.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..