Rubriky:

1. liga

Fotbalisté Sparty získali na půlroční hostování Jirouše

23. července 2009 18:44 - PRAHA

Fotbalové Spartě Praha se den před startem nové prvoligové sezóny podařilo získat útočníka Martina Jirouše, o něhož usilovala od začátku letní přestávky. Nejlepší střelec uplynulého ročníku druhé nejvyšší soutěže přestoupil z Liberce do druholigového Sokolova, odkud ihned zamířil na půlroční hostování na Letnou. Sdělil to sparťanský personální ředitel Jakub Otava, Jiroušův odchod z Liberce potvrdil i ředitel Slovanu Libor Kleibl.

 

Jan Sokol, ČTK

Talentovaný útočník v uplynulé sezóně hostoval v Sokolově. Druholigový klub na něj chtěl využít opci ve smlouvě, definitivně ho získat a pak poslat do Sparty. Jenže Jirouš putoval na Letnou předčasně ještě v červnu, kdy měl oficiálně stále hostovat v Sokolově, což se nelíbilo Liberci, který si jej stáhnul na sever Čech.

V posledních dnech se zdálo, že celý případ bude muset vyřešit až arbitrážní komise svazu. Kluby ale nakonec našly společnou řeč. "Dnes jsme se dohodli se Sokolovem na jeho přestupu," uvedl Kleibl.

Jirouš tak přibyl na sparťanskou soupisku vpředvečer nového ligového ročníku, který Pražané rozehrají v pátek v Teplicích. Dvaadvacetiletý útočník zatím nasbíral v nejvyšší soutěži pět startů za Liberec, na svůj první ligový gól čeká.

Jirouš není jediným hráčem, který těsně před startem nové sezóny opustil kádr Liberce. Severočeši už nebudou moci počítat ani se záložníkem Filipem Dortem, který dnes přestoupil do Příbrami.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..