Vlček po remíze s Boleslaví: Takhle hrát v Tiraspolu nemůžeme

Slávistického fotbalového útočníka Stanislava Vlčka hodně mrzelo, že se v prvním kole proti Mladé Boleslavi gólově neprosadil. Sešívání byli nakonec rádi za remízu 1:1, i když nebýt zahozených šancí, mohli v utkání v klidu dokráčet za vítězstvím. A to je už ve středu čeká první zápas 3. předkola Ligy mistrů v moldavském Tiraspolu. „Tam by se nám chabá produktivita mohla tvrdě vymstít,“ ví moc dobře zkušený Vlček.

Boleslavský Adrian Rolko (vlevo) a Stanislav Vlček ze Slavie

Nakonec jste po utkání s Mladou Boleslaví asi za získaný bod rádi, ne?

Určitě. Jsem moc rád, že se nám gól na 1:1 podařilo vsítit. Navíc byla na stadiónu skvělá atmosféra, to nám také ohromně pomohlo.

Všechno mohlo být ovšem jinak a do vedení jste mohli jít vy. A to už v prvním poločase…

To máte pravdu. V první půli jsme si vytvořili několik povedených příležitostí, ale bohužel jsme ani jednu využít nedokázali.

Čemu to přičítáte, že jste proti Mladé Boleslavi nebyli produktivnější?

My se na začátku vždy pomaleji rozjíždíme. Už v minulých letech tomu tak bylo. Všechno si musí pořádně sednout.

Mrzí vás, že jste se vy, ani druhý útočník Naumov v prvním kole gólově neprosadili?

Když budu mluvit za sebe, tak mě to určitě mrzí. Z tohoto pohledu rozhodně spokojený být nemůžu, protože jsem žádný gól nedal.

Nyní vás čeká třetí předkolo Ligy mistrů proti moldavskému Šerifu Tiraspol, jak tento zápas může ovlivnit remíza 1:1 se Středočechy?

Určitě by se nám tam jelo lépe, kdybychom toto utkání vyhráli.

Asi byste byli rádi, kdyby se utkání v Moldávii hrálo podle jinačího scénáře, že?

To rozhodně. V lize si zaváhání dovolit můžeme, v Champions League se ovšem každé zaváhání trestá.