Bohemians 1905 - Brno 0:0Bohemians 1905 ani Brno v dohrávce moc nepředvedly, diváci gól neviděli

Bezbrankovou remízou skončila pondělní ligová dohrávka mezi nováčkem Bohemians 1905 a Brnem. Klokani byli v pondělí aktivnější, jednou dokonce orazítkovali břevno. Přesto se téměř sedm a půl tisícovek diváků ve vršovickém Dolíčku gólu nedočkalo. Hosté z moravské metropole si ani pořádnou gólovou šanci nevypracovali.

Vlevo Juraj Križko z Brna, vpravo Lukáš Hartig z Bohemians 1905 v zápase 1. kola Gambrinus ligy

Během první čtvrthodiny toho obě mužstva zaplněnému Dolíčku příliš nepředvedla. Aktivnější byli zpočátku fotbalisté z moravské metropole, i když domácí při každém držení míče hnal dopředu dav vlastních fanoušků. Ten byl ve dvacáté minutě blízko k tomu, aby si poprvé zakřičel gól. Míč letící malým vápnem ovšem nikdo z Klokanů do brněnské svatyně vsítit nedokázal.

Ve 26. minutě byli hráči Bohemky ke skórování ještě blíž. Jiří Rychlík se postavil k zahrání standardní situace, při níž zatočil levačkou míč tak dokonale, až skončil na břevně Burešovy brány. Když o chvíli nato hlavičkoval nad Lukáš Hartig, začala se hra na trávníku ubírat podle domácí režie. To na lavičce vycítil i brněnský kouč Miroslav Beránek, jenž se nejednou během první půle vydal své svěřence uklidnit.

Trenér Beránek dobře věděl o čem mluví, když se mu nezamlouval los úvodního kola. Domácí srdcaři natěšeni z druhé ligy chodili do skluzů, bojovali o každý míč, a stejně jako v prvním poločase, byli aktivnější i v tom druhém.

Sńozík neudržel v náručí střelu

Jalový výkon předváděli brněnští fotbalisté i ve druhé půli. Nemít proti sobě málo produktivní Klokany, určitě by už po hodině hry čisté konto nedrželi. Čtvrthodiny před koncem se na hřišti objevila i poslední domácí posila Josef Kaufman, jenž do Dolíčku přišel na půlroční hostování z Hradce Králové.

Záhy se naskytla možnost vstřelení branky i pro hostující Brno. Brankář Bohemky Radek Sńozík neudržel v náručí střelu jednoho z brněnských hráčů a v nastalé nepřehledné situaci nikdo v červeném dresu nedokázal míč do soupeřovy brány dopravit.To se nepovedlo na hřišti už žádnému hráči, a tak se oba celky rozešly po bezbrankové remíze.

Bohemians 1905 - 1. FC Brno 0:0 (0:0)
Rozhodčí: Jílek - Ubias, Lhoták. ŽK: Rychlík, Dian (oba Bohemians 1905). Diváci: 7352.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Bartek, Dian, Adam, Štohanzl - Zelenka (90. Nešpor), Hartig (76. Kaufman). Trenér: Hoftych.
Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Jílek, Dřížďal - Michna (57. Šural), Mareček, Polách (74. Kalivoda), Lira (84. Dalmo) - Došek, Rabušic. Trenér: Beránek.