1. liga

Sparta porazila Kladno, Slavia vyhrála v Budějovicích

15. srpna 2009 17:30 - PRAHA

Úspěšně zvládla své zápasy 4. kola fotbalové Gambrinus ligy pražská „S“. Sparta v sobotu porazila 2:0 Kladno, trefili se Vacek a v závěru Wilfried. Středočeši hráli od 25. minuty bez vyloučeného Holuba. Slavia uspěla v Českých Budějovicích, vítězství ji přinesl gól Jaroslava Černého z 22. minuty. Jihočeši si vypracovali několik šancí, nedokázali je ale proměnit.

Michaela Říhová, Právo

Favorizované Spartě usnadnil pozici kladenský Holulb, který se nechal po druhém žlutém faulu vyloučit už po necelé půlhodině. Početní přesilovku využil přízemní střelou Kamil Vacek. V předposlední minutě si na rohový kop naskočil Bony Wilfried a hlavou zvýšil na konečných 2:0. Sparta po třech remízách poprvé v nové sezóně zvítězila.

Fotbalisté Slavie se radují z gólu Jaroslava černého v Českých Budějovicích.Fotbalisté Slavie se radují z gólu Jaroslava černého v Českých Budějovicích.foto: Právo

Slavia se po většinu utkání v českých Budějovicích bránila, stačil jí ale jeden vydařený signál a domů si vezou tři body. Ve 22. minutě se od obránce odpoutal Jaroslav Černý a bez problémů zavěsil. Byla to jedina rána slávistů v první půli. Jihočeši si vytvořili několik šancí, nedokázali je ale využít.

V pátek Brno porazilo 1:0 Slovácko, v neděli se hrají další čtyři zápasy. Kolo uzavře pondělní dohrávka Jablonce s Ostravou.