Rubriky:

1. liga

Soud nechal jednoho fanouška Baníku ve vazbě, druhý má podmínku

20. srpna 2009 11:08 - SEMILY

Fanoušek fotbalistů Baníku Ostrava, který při pondělní cestě na ligový zápas do Jablonce napadl ve vlaku policejní doprovod, zůstane ve vazbě. Druhý účastník incidentu dostal podmíněný trest. Rozhodl o tom ve čtvrtek ve zkráceném řízení Okresní soud v Semilech, rozhodnutí dosud není ani v jednom případě pravomocné, řekla ČTK soudkyně Stanislava Behenská.

Dvacetiletému Matěji Potácelovi vyměřil soud pětiměsíční trest odnětí svobody s podmíněným odkladem výkonu trestu na zkušební dobu 15 měsíců. "Trest je za za výtržnictví a útok na veřejného činitele," uvedla soudkyně.

Ze stejných trestných činů byl obviněn i šestadvacetiletý Zdeněk Kališ. V jeho případě nebylo dosud rozhodnuto o vině ani trestu. Zůstane ve vazbě, aby trestnou činnost neopakoval. V minulosti již byl za podobné delikty dvakrát odsouzen k veřejně prospěšným pracím. Rozhodnutí není zatím pravomocné, Kališ si totiž proti němu podal hned stížnost. "O ní bude rozhodovat Krajský soud v Hradci Králová. Jeho případ se bude řešit v hlavní líčení," řekla Behenská s tím, že mladíkovi hrozí až tři roky vězení.

Lehká zranění policisty

Podle semilské policejní mluvčí Soni Šídové zaútočili fanoušci na policistu ve vlaku mezi stanicemi Jičín a Semily. Kopali ho a napadli ho pěstmi. "Policista v Semilech vystoupil a nechal se ošetřit, jeho zranění byla lehká. V Železném Brodě jsme vyvedli z vlaku tři agresory," uvedla. Poslední útočník byl mladší 18 let a jeho stíhání převzali ostravští policisté.

Obvinění z výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví čelí ještě dvacetiletý mladík z Ostravy, který napadl fanouška domácích u přehrady v Jablonci. Popudilo ho, že měl triko v zelené - jablonecké týmové barvě. "Udeřil ho do hlavy zaťatou pěstí," popsala policejní mluvčí Ludmila Knopová. Mladík měl podle ní v krvi 1,5 promile alkoholu, jednu noc strávil v policejní cele a pak uznal svou vinu. "Vyšetřování zatím pokračuje," řekla ve čtvrtek Knopová.

Na rizikový zápas přijely asi dvě stovky příznivců Baníku a sedm jich skončilo v policejní cele. Policie kvůli utkání přivolala posily z Liberce, Děčína a Krajského ředitelství v Ústí nad Labem. Posílena byla ochranka na stadionu, v pohotovosti byla také městská policie, hasiči a záchranáři.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..