Rubriky:

1. liga

Chovanec po výhře v Mariboru nejásá, jen říká: Máme to v půli dobře rozehrané

22. srpna 2009 08:07

Velmi dobře má rozehranou partii o postup do základní skupiny Ligy mistrů Sparta. V úvodním utkání 4. předkola vyhrála v Mariboru 2:0. Trenér Jozef Chovanec ale nepropadá žádné euforii. Ví, že jeho tým čeká příští čtvrtek náročná odveta, ale už tuto neděli důležitá ligová bitva s Mladou Boleslaví...

Co vám s odstupem času ukázalo videu ze zápasu v Mariboru?

Uhráli jsme dobrý výsledek. Až na pár momentů s dobrou defenzivou. S tím jsem spokojený. Obranná čtveřice ale začala nervózně, což se pak přeneslo i na středovou řadu. Nedařila se kombinace, zbytečně jsme ztráceli míče. Gól nás uklidnil, ale třeba v závěru poločasu Hubník dvakrát fauloval a některé situace řešil jinak, než by obránce s jeho zkušenostmi měl. Vázla nám také přechodová fáze, což je náš problém od začátku sezóny. Při to se nejedná o problém, který bychom nemohli v příštích utkáních zvládnout.

Po prvním utkání vedete 2:0, cítíte se už jako postupující?

Pořád mám k soupeři respekt. Určitě sem nepřijedou odevzdaní, ale budou chtít s výsledkem něco udělat. Dokáží být nebezpeční, což předvedl i v domácím zápase. My jsme je ale do stoprocentní šance nepustili. Přesto je před námi hodně těžká odveta.

Jak jste byl spokojen s ofenzivou, která také nebyla v posledních zápasech nejsilnější stránkou Sparty?

Tak bych to neřekl, šance jsme si vytvářeli, problém byl s jejich proměňováním. V Mariboru rozhodl dvěma góly Wilfried. Obě situace řešil velmi dobře. Při druhé chytře a bleskově využil chyby obránce. Šance měl i Kadlec, ale neřešil to dobře.

Vrátili se všichni hráči zdravotně v pořádku?

Bohužel Hušek dostal dvě rány do žeber a musel být střídán. Hoheneder se prakticky ani nestačil rozcvičit. Na Wilfrieda byl ošklivý šlapák, který sudí nepotrestal. Má pochroumaný kotník. Uvidíme, jestli budou do nedělního večera v pořádku.

Je těžké se přeorientovat z poháru na ligu?

Pro nás není, protože v tomto rytmu hrajeme od začátku sezóny. Obtížné je sladit tréninky hráčů, kteří jsou v plném zatížení a těch, co tolik nehrají, ale s tím si musíme poradit.

Znamená to, že budete točit se sestavou?

Nikoliv, pokud si to nevyžádají okolnosti. Na naší hře je ale znát, když vypadnou dva tři hráči ze základní sestavy. Hra je pak taková kostrbatá.

Co přichystáte na rozjetou Mladou Boleslav?

Připravujeme se na ni jako na každého soupeře. Boleslavi se daří, bude to hodně těžké utkání. Věřím, že ho zvládneme. Myslím si, že fanoušci se mohou těšit na dobrý fotbal.

Neobáváte se velké namotivovanosti Kuliče?

Proč bych měl? My jsme se rozešli bez problémů. Měli jsme zájem, aby zůstal, ale nedohodli jsme se na podmínkách. To se ve fotbale stává.

Ale v Mladé Boleslavi našel opět skvělou střeleckou mušku, nepřekvapilo vás to?

Ani v nejmenším. Kulič je gólový útočník, to jsme věděli a proto k nám přišel. Jemu se nejvíc střelecky daří v novém působišti v prvním půlroce. Víme dobře o jeho kvalitách.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..