Rubriky:

1. liga

Sedmnáctiletý Kadlec, to je pane letenský žolík

24. srpna 2009 07:21 - PRAHA

Na jaře tahal Spartu z bryndy jako šestnáctiletý, dnes už je mu sedmnáct. Góly talentovaného Václava Kadlece jsou pro letenské fotbalisty každopádně k nezaplacení. V minulé sezóně rozhodl o výhře 1:0 proti Ostravě i střížkovské Bohemce, v neděli pak jako střídající hráč dal jediný gól zápasu také do té doby vedoucí Mladé Boleslavi. A vždy se trefil v poslední desetiminutovce.

 

Michaela Říhová, Právo

Nastoupil na hřiště v 74. minutě a v 90. po ideální přihrávce dalšího střídajícího hráče Žofčáka rozhodl šlágr kola s Mladou Boleslaví. Zatímco v Příbrami stačil Spartě gól Václava Kadlece jen na remízu, tentokrát už soupeř neměl čas zareagovat. Mladý útočník sesadil Středočechy z první příčky.

Více o utkání Sparta - Mladá Boleslav zde.

„Když se před střídáním kvalitně zahřejete, tak pět, deset minut by mělo stačit, abyste na hřišti chytli tempo. Igor mi míč krásně předložil, já ho zasáhl špičkou kopačky a naštěstí trefil přesně. Možností skórovat jsme měli dost, ale nedařila se nám koncovka. Že jsme výhru urvali na poslední chvíli, je prostě skvělé,“ radoval se z role žolíka mladík s přezdívkou „Káďa“. „Je to můj čtvrtý ligový gól a jsem rád, že se mi povedlo rozhodnout. Že jsem do zápasu naskočil až v jeho průběhu, necítím jako žádnou újmu. Od začátku chce hrát každý, je ale jasné, že to vždy nemůže vyjít.“

Na hřišti je ho plno

Zajímají se o něj i anglické velkokluby a Sparta moc dobře ví, jaký poklad v něm má. Trenér Jozef Chovanec věří, že Kadlec by mohl za sezónu nasázet v lize až patnáct gólů. „Když se bude dařit celému týmu, tak proč ne. Vaška pořád ještě brzdí zranění, proto po pohárovém utkání v Mariboru nehrál od začátku. Role žolíka mu sedí. V tom je podobný boleslavskému Chramostovi. Jsou tam chvíli a je jich plné hřiště, umějí se dostat do šance,“ poukazuje letenský kouč.

Více o nedělních zápasech 5. kola GL zde.

„Třetí výhra za sebou, dostali jsme se těsně za Mladou Boleslav a ještě předstihli Slavii. Samé plusy,“ pochvaluje si Kadlec. „Výhra je dobrou vzpruhou. Do reprezentační přestávky nás čekají ještě dvě těžká utkání s Mariborem a v Olomouci,“ připomíná.

To budou další výzvy i pro letenského žolíka. „Kadlec i navzdory svému věku má na to, aby se v lize prosazoval a zápasy rozhodoval. Musíme s ním ovšem pracovat velice opatrně, stále u něj probíhá fyziologický proces,“ říká Chovanec.

dos, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..