Rubriky:

1. liga

Vedení Slovácka považuje Švancarovo potrestání za nepřiměřené

28. srpna 2009 20:59 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Trest pro útočníka Petra Švancary od disciplinární komise považuje vedení fotbalového Slovácka za nepřiměřený. Vyplývá to z vyjádření klubu zaslaného ČTK. Nejlepší střelec ligy Švancara má zastavenu činnost do příštího čtvrtku, kdy předstoupí před komisi kvůli nepotrestanému zákroku loktem na Jakuba Heidenreicha v sobotním utkání pátého kola s Bohemians Praha.

"Disciplinární komise rozhodla o Švancarově vině a trestu na základě subjektivního podnětu Bohemians Praha a informací ze zprávy delegáta o kontaktu hráčů. Nikoliv faulu s následným poraněním. Přitom tento kontakt nebyl označen hlavním rozhodčím, ani jeho asistentem za nedovolený. Lékařská zpráva, kterou předložili Bohemians Praha, vzbuzuje v našich očích minimálně rozpaky," uvedl tiskový mluvčí Slovácka Aleš Mazúrek.

Podle něj disciplinární komise obhajuje své rozhodnutí na základě následujících tří podkladů. "O určení viny a trestu se rozhodlo na základě dodatečného podnětu Střížkova, který doprovázela masivní mediální masáž. V zápise o utkání klub žádnou námitku proti průběhu utkání nepřednesl," uvedl Mazúrek.

Druhým podnětem má být zpráva delegáta utkání, v níž je uveden pouze výše zmíněný kontakt hráčů. Nikde se nepíše o faulu. "Třetím podnětem byla lékařská zpráva, která však nevypovídá nic o zavinění tohoto zranění. Lékař Bohemians Praha uvedl v zápise, že hráč Heidenreich měl vyraženy tři zuby. Následující den uvádějí média dva vyražené zuby, třetí den po utkání jeden vyražený zub a nakonec samotná lékařská zpráva, dle dostupných pramenů, hovoří o porušení lůžka jednoho až dvou zubů," tvrdí Mazúrek. Podle něj se spíše jedná o "hon na čarodějnice, který zavdává příčinu ke spekulacím, zda disciplinární komise nepodlehla vnějším tlakům."

"Jsme pro to, aby se hrubé fauly trestaly. Ale je nutné skutečnosti řádně objasnit, dát možnost všem stranám vyjádřit se a až následně vynášet soudy. Rozhodnutí disciplinární komise je o to zarážející, že z časových lhůt nelze použít institut odvolání," poznamenal Mazúrek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..