Sparta sesadila Jablonec, Liberec remizoval se Slavií 1:1

Po pauze zapříčiněné reprezentační přestávkou je tady opět nejvyšší fotbalová liga. Tahákem pro všechny fanoušky jsou již sobotní zápasy 7. kola, v nichž Sparta porazila vedoucí Jablonec 2:0 a Liberec remizoval s mistrovskou Slavií 1:1. V dalších zápasech Příbram porazila Plzeň 1:0 a Ostrava střížkovské Bohemians také 1:0.

Sparťan Ondřej Kušnír (druhý zleva) věnoval svůj gól mamince, která mu nedávno zemřela.

Sparta ve šlágru kola porazila Jablonec 2:0 a sesadila ho z vedoucího místa soutěže, kam se díky skóre posunula Ostrava. Branky padaly na Letné až po změně stran: nejprve se trefil Kušnír, po dalších jedenácti minutách velký tlak vicemistra zužitkoval Wilfried a posunul svůj tým na třetí místo.

Fotbalisté Příbrami porazili Plzeň 1:0. Tři body a posun do horní poloviny tabulky jim zajistil kapitán Daniel Huňa. Naopak hosté, kteří skoro půl hodiny dohrávali bez vyloučeného stopera Davida Bystroně, smutnili po předchozích dvou výhrách. V příbramském týmu slavilo třetí vítězství v sezoně také pět hráčů, kteří dříve oblékali plzeňský dres.

Hubené vítězství 1:0 nad Bohemians Praha vydřeli v sedmém kole fotbalisté Ostravy. O výhře rozhodl v 25. minutě přesnou hlavičkou zkušený stoper René Bolf. Domácí do přestávky ještě pár slibných situací nevyužili a ve druhé půli měl více ze hry soupeř, jenž ovšem z platonické převahy nic nevytěžil.

Remízou 1:1 skončil večerní souboj mezi Libercem a Slavií. Po vyrovnaném prvním poločase měli hosté po přestávce značnou převahu, ale nedokázali z ní nic vytěžit. Hostující Suchý nastoupil v lize ke svému stému zápasu, navíc s kapitánskou páskou, ale tří bodů se nedočkal.

V neděli jsou na programu tři duely. Klokani hostí ve vršovickém Dolíčku od 17:00 Dynamo České Budějovice, ve stejném čase začne také zápas na stadiónu Františka Kloze, kde Kladno přivítá čtvrtý celek tabulky Brno. Kolo zakončí pondělní dohrávka mezi Mladou Boleslaví a Sigmou Olomouc.

Všechna utkání můžete sledovat v on-line reportážích na Sport.cz.