Rubriky:

1. liga

Došek hodlá oslavit svatbu gólem do sítě Baníku

19. září 2003 18:49 - BRNO

Napjaté očekávání, ale i maximální odhodlání vládne podle útočníka Libora Doška v kabině prvoligových fotbalistů 1. FC Brno před pondělním důležitým utkáním týmu proti vedoucímu Baníku Ostrava.

"Už se nemůžeme dočkat. Hrozně se na zápas těšíme," svěřil se brněnský dlouhán, který věří, že se královopolský stadión zaplní do posledního místečka. "Moc na podporu fanoušků spoléháme. Čeká nás totiž nesmírně náročné střetnutí. Vždyť Ostravané hrají v současnosti v úžasné pohodě. Disponují mimořádně vyváženým celkem. Obranu výborně diriguje Bolf, v útoku se zase střelecky daří Heinzovi."

Došek ovšem odmítá, že by poslední výtečné výsledky Baníku včetně výhry na Slavii vnesly mezi brněnské fotbalisty obavy. "Strach rozhodně nemáme, určitý respekt však pochopitelně před kvalitním soupeřem cítíme," přiznal. "Motivace zdolat jako první lídra soutěže je ale veliká. Věříme si, určitě máme na to, abychom Ostravu porazili. Před televizními kamerami by to bylo dvojnásobně cenné vítězství."

Při zemi

Došek si je vědom, že zadáci Baníku jsou skvělí ve hře hlavou. Platit by na ně tudíž měla především přízemní hra. "Určitě se ale vzdušných soubojů třeba s Bolfem vůbec nebojím. Vždyť i já se pokládám za dobrého hlavičkáře."

Pětadvacetiletý útočník se poprvé po svatbě představí v ligovém duelu na domácím hřišti. Jeho vyvolenou se před dvěma týdny stala dlouholetá přítelkyně Romana. "Chodí na každý náš zápas. Za to, jak mě podporuje, se jí chci odvděčit solidním výkonem a třeba i gólem. Nebude ale samozřejmě vůbec důležité, kdo z našeho mužstva branky vstřelí. Hlavně aby stačily na výhru," přeje si Došek.

Čestmír Folk

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..