Slavia popáté v řadě neokusila chuť vítězství

PŘÍBRAM

Fotbalisté pražské Slavie ani v pátém utkání první ligy nedokázali zvítězit. V úvodním zápase osmého kola těsně prohráli v Příbrami 1:0. O druhé letošní porážce Pražanů na hřišti hostů rozhodl v 11. minutě po rohovém kopu Robert Novák. VÝSLEDKY DALŠÍCH UTKÁNÍ V ČLÁNKU

Tomáš Došek smutní nad zmarněnou šancí.

Příbramská tráva je pro sešívané zakletá. Svědčí o tom alespoň fakt, že Slavia loni v Příbrami rovněž prohrála a to 2:1. Kouč Slavie nebyl z výkonu svých svěřenců příliš nadšen. "První poločas jsme prohospodařili," řekl trenér.

Obě mužstva vstoupila do utkání s útočnou hrou. Bojovnější však byla Příbram, která šla v 11. minutě zaslouženě do vedení, když přetažený rohový kop skvěle placírkou z voleje trefil do pravého rohu slávistické branky nikým nehlídaný Novák. Slavia zvládala kombinovat, ale v předu byla bezzubá.

Naopak domácí se snažili z každé pozice ohrozit branku. Možnost zvýšit náskok se ve 23. minutě zazdil Horst Siegl. Z jedenácti metrů pálil vedle. Ve 32. minutě tentýž hráč hlavičkoval jen do náruče slávistického gólmana. V závěru poločasu se k brance domácích dral Dostálek, ale tísněn z ostrého úhlu již nezvládl přesně zakončit.

Slavie se ve druhé půli snažila

Po přestávce vstoupili do hry aktivněji domácí. Ve 47. minutě se uvolnil Cesarec a střelou z úhlu protáhl Kozáčika. O necelých deset minut později se k šanci dostali Slávisté obranu domácích a brankáře však nepřekonali. Domácí se okamžitě poté vydali do rychlého protiútoku, který však zbrzdila špatná přihrávka Zavadila na Cesarce.

Hru hostí sice oživilo dvojí střídání ve 46. minutě, avšak Lukeš ani Fořt nedokázali pro svůj tým skórovat. Domácí brankář Sňozík podržel svůj celek po tvrdé Dostálkově střele z vápna a po Lukešově akci zachránil v poslední chvíli před Fořtem. V závěru se hosté snažili alespoň získat bod, ale Fořtův nadějný pokus zastavil za překonaným Sňozíkem obránce Riegel.

Marila Příbram vs. Slavia Praha 1:0
Branka: 11. Novák. Rozhodčí: Hlaváč - Tulinger, Filípek. ŽK: Birhanzl (Příbram). Diváci: 4282, Poločas: 1:0
Sestavy:
Příbram: Sňozík - Mácha, Riegel, Turtenwald, Novák - Otepka (79. Svoboda), Zavadil, Birhanzl, Rychlík (73. Janů) - Siegl, Cesarec (73. Žemlík). Trenér: Chovanec.
Slavia: Kozáčik - L. Došek, Bejbl, Petrouš, Zachariáš - Piták (73. Adauto), Dostálek, Latka, Hrdlička (46. Lukeš) - Kuka (46. Fořt), T. Došek. Trenér: Beránek.