Jablonec i v oslabení udržel neporazitelnost

JABLONEC NAD NISOU

Jablonečtí fotbalisté neprohráli ani pošesté v řadě, byť po vyloučení dvou hráčů v prvním poločase museli více než hodinu čelit soupeřově početní převaze. Remíza v utkání osmého kola první fotbalové ligy je tak neúspěchem Plzně, která neudržela jednobrankové vedení.

Ráz zápasu výrazně poznamenal už jeho úvod, v němž si domácí prožili doslova šok. V 6. min. totiž jejich kapitán Hrotek nedovoleným způsobem zastavil těsně za hranicí pokutového území unikajícího T. Kučeru a byl nucen opustit hřiště. O chvíli později se hostům povedlo skórovat. Po rohovém kopu se v jablonecké šestnáctce nejlépe orientoval Kukol a prostřelil Lovásika. Tím zároveň ukončil jeho sérii neprůstřelnosti, která dosáhla obdivuhodných 441 minut.

První půle ale přinesla ještě další dramatické chvíle. Zloba diváků se ve 27. min. obrátila směrem k rozhodčímu Čuřínovi, který překvapivě ukázal červenou kartu i druhému domácímu hráči T. Čápovi po faulu na Podzemského. Jablonecký trenér Palička zareagoval na nepříznivou situaci dvojím střídáním a místo Šenkeříka a R. Čížka poslal na hřiště Webera s Vítem. Severočeši ani v devíti nerezignovali a nedlouho před přestávkou dokázali vyrovnat, když Herzán proměnil penaltu nařízenou za ruku jednoho z hostujících obránců.

Obětavost oslabeného Jablonce, nenápaditou hru ze strany Plzně a jen minimum šancí a zajímavých akcí nabídla druhá půle, byť hosté posílili ofenzivu o střídající útočníky Brazilce Edna a vytáhlého Blahu. Domácí tak bez větší námahy uhájili remízu, která má pro ně vzhledem k okolnostem cenu vítězství.

FK Jablonec 97 vs. Viktoria Plzeň 1:1
Branky: 42. Herzán z penalty - 10. Kukol, rozhodčí Čuřín, žluté karty: Podzemský, Smola, Knakal, R. Skuhravý (všichni Plzeň), červené karty: 6. Hrotek, 27. T. Čáp (oba Jablonec), 3058 diváků, poločas: 1:1.
Sestavy
Jablonec: Lovásik - Laštovka, Hochmeister, Hrotek, Svojtka - R. Čížek (32. Vít), Kordula, Herzán, T. Čáp - Mašek (77. Vodehnal), Šenkeřík (32. Weber)
Plzeň: Čaloun - Kukol, Knakal, R. Skuhravý, Smola - Jež (69. Blaha), Barteska, Podzemský (46. Edno), Švejnoha (63. Knapp), Jos. Němec - T. Kučera.