Rubriky:

1. liga

Slávisté? Ti se i po výprasku oklepou rychle, ví před derby své Řepka

2. října 2009 18:21

Oklepou se, o tom sparťanský kapitán nepochybuje. Pětigólový výprask slávisty nenalomí, tím si je před pondělním derby pražských „S“ Tomáš Řepka jistý. „Stopy to na nich zanechat může, ale v pondělí nás čeká nový zápas, v němž se bude začínat od nuly,“ nepředpokládá, že by ostudný debakl vykolejil věčného letenského rivala natolik, že by Sparta měla v derby roli usnadněnou.

 

Petr Hloušek, Právo

To si opravdu myslíte, že čtvrteční pohárová ostuda nezanechá na slávistických hráčích stopy? Že je psychicky nenalomí zloba jejich fanoušků, kteří po zápase s Lille skandovali: My chceme Slavii?!

Prohrát doma 1:5 před tak důležitým zápasem, jako je derby, není určitě nic příjemného, ale oni se rychle oklepou. I když jisté stopy na nich porážka zanechat může.

Vy jste na tom ovšem podobně, protože ve čtvrteční pohárové partii v Kodani jste také prohráli...

Žádný prohraný zápas není příjemný, takže mně osobně se kodaňské utkání honilo hlavou dlouho. Teď nás ale čeká derby, pak pokračujeme v Evropské lize doma proti Kluži a musíme se prostě vrátit do hry.

Říkáte, že se musíte vrátit do hry, jenže vy jste už tři zápasy v řadě nevyhráli...

To proto, že nedáváme góly, takže proto nevyhráváme. Směrem dozadu nám to funguje, šance si vypracujeme, jenže v zakončení chybí více klidu. V tom je problém.

Proč by měl tento problém pominout právě v derby? Proč by vás právě duel se Slavií měl vrátit zpátky do hry?

Protože chceme vyhrát a věřím, že se to povede a právě vítězství nad Slavií nás nastartuje. Pak přijde reprezentační přestávka, během níž se dáme dohromady a zase to půjde.

Jenže bude se hrát v Edenu, který bude zřejmě vyprodaný, což by mělo být výhodou domácí Slavie...

Ale derby je stejným svátkem pro slávisty jako pro nás. Zvláště, když přijde hodně lidí a bude se hrát před plným domem.

Pamatujete si vůbec, kolik derby už jste odehrál?

To tedy nevím.

A co třeba vaše nejlepší a nejhorší derby? Ty si vybavujete?

Ale to určitě. Nejlepší bylo to vůbec první, když jsem přišel z Ostravy na Letnou, a to, co jsem předtím viděl jen v televizi a o čem jsem četl v novinách, jsem najednou zažíval jako hráč. Opravdu to bylo něco úplně jiného... A nejhorší derby? Určitě loni, když jsme se Slavií doma 1:4 prohráli.

Tehdy vás Slavia pořádně zaskočila a svou hrou překvapila. Nemáte obavy, aby se historie neopakovala?

Nemyslím, že by nás tentokrát měla čím překvapit.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..