Rubriky:

1. liga

Sparťané pálili vlajku sešívaných, letěla také láhev

5. října 2009 17:48 - PRAHA

Policie v souvislosti s dnešním fotbalovým derby pražských "S" zadržela čtyři lidi: tři fanoušky ještě před utkáním, dalšího z příznivců Sparty odvedli policisté hned po zápase. Kamery na stadiónu jej zachytily, jak v sektoru hostů zapaluje zábavní pyrotechniku. Řekl to mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Další ze zadržených fanoušků letenského klubu podle policie hodil skleněnou lahví po příznivcích domácího celku. Lahev údajně použil i fanoušek Slavie, za terč si prý ale vybral policisty.

Zápasu předcházel pochod asi tří stovek fanoušků Sparty z náměstí Míru. Ještě předtím na náměstí stoupenci týmu z Letné spálili šálu svého tradičního rivala.

Pohyb fanoušků obou klubů monitoruje policie od rána. Pro případ mimořádné situace jsou v záloze připraveni policisté z antikonfliktního týmu, kteří mají předcházet sporům, a speciální pořádkové jednotky. Na klid a pořádek dohlíží i jízdní policie, psovodi se služebními psy a pyrotechnici.

Problémy s fanoušky měla policie před a po derby pražských "S" letos v dubnu. Tehdy zadržela 13 příznivců Sparty, většinou kvůli narušení veřejného pořádku, když se snažili vyprovokovat potyčku s fanoušky Slavie.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..