1. liga

1. listopadu 2009 20:31 - OLOMOUC

Sigma stejně jako v posledním domácím duelu s Brnem znovu vsadila na totální ofenzívu a i když tentokrát nebyla tolik produktivní, tato taktika opět slavila úspěch.

„Pro nás to byl nejdůležitější zápas za poslední dobu, neboť jsme potřebovali potvrdit dvě předchozí výhry a také se odpoutat od spodku tabulky. Jsme proto strašně rádi, že jsme to s přehledem zvládli. Mrzí snad jen to, že od stavu 2:0 jsme až příliš drželi míč a už se netlačili moc do koncovky,“ tvrdil olomoucký kouč Zdeněk Psotka.

Čtvrthodinu ovšem byli překvapivě aktivnější Jihočeši. Jejich snaha ale končila vesměs už před šestnáctkou. Nebezpeční byli jen ze standardek, z nichž se však žádná neujala.

Sigma působila evidentně nervózně a zřejmě i proto se rozjížděla pomalu. Ve 22. minutě ji však uklidnil Ordoš, když z blízka hlavou překonal Kučeru po přesném centru Petra z pravé strany. Zvýšit pak mohli Šultés a Rossi, ale neuspěli a tak se skóre do poločasu již neměnilo.

Hned po přestávce však poslal dlouhý míč za obranu hostů Ordoš, důrazný Hubník se prosadil přes Žižku a do prázdné brány přidal druhý gól. Od té doby na trávníku existovalo už jen jedno mužstvo. Úsilí Hanáků ale již nebylo takové. Hru sice v pohodě kontrolovali, ale dopředu se tolik už nehrnuli a tak se utkání jen dohrávalo.

„Vyloženě jsme nepropadli. Snažili jsme se hrát odvážně, což nám dosud chybělo, ale bohužel to na rozjetou Sigmu nestačilo,“ měl jasno kormidelník Jihočechů Jaroslav Šilhavý.

Olomouc - České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 22. Ordoš, 46. Hubník. Rozhodčí Adámek, žluté karty: Onofrej - Žižka, Jarabica, 3186 diváků.
Olomouc: Lovásik - Janotka, Škerle, Dreksa, Onofrej - Rossi, Hořava (90. Otepka), Petr (80. Bajer) - Hubník (72. Štěpán), Ordoš, Šultés. České
Budějovice: Kučera - Riegel, Jarabica, Žižka, Leština - Hudson, Doležal, Černák, Krob (57. Dolejš) - Ondrášek (82. De Lima), Mezsároš (67. Sedláček).