1. liga

8. listopadu 2009 17:09 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Fotbalisté Mladé Boleslavi potvrdili vítězstvím 3:1 v Českých Budějovicích vzestup formy, vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů a stoupají tabulkou. Tři body zajistil Středočechům v utkání 14. ligovém kola dvěma góly exbudějovický Marek Kulič, který se s osmi vstřelenými brankami osamostatnil na čele tabulky kanonýrů. Tápající Dynamo čeká na vítězství už 12 duelů a zůstává na sestupové pozici.

Radek Petrášek, ČTK

Jihočeši začali aktivně a v páté minutě zahrozil Krob, jehož tečovanou střelu stačila hostující obrana přizvednout na roh. Elán však domácím vydržel jen do desáté minuty, kdy je zmrazil inkasovaný gól. Po autovém vhazování obešel Fabián Doležala, nacentroval do vápna a Kulič krásnou střelou z voleje rozesmutnil svůj někdejší klub.

Na Jihočechy znovu dolehlo postavení v tabulce. Vpředu nebyli nebezpeční, v obraně měli povážlivá okénka. V 17. minutě po Kalinově centru tentokrát Kulič nepropálil hradbu těl v pokutovém území a podobně se z dorážky vedlo i Rajnochovi. Po půlhodině pak jeho hlavičku chytil Kučera.

V 38. minutě vysunul Kulič do uličky střídajícího Táborského a domácí gólman musel těsně před vápnem hasit nebezpečí jen za cenu faulu. Mohl být rád, že mu sudí Kocourek ukázal jen žlutou kartu. Z trestného kopu trefil Rajnoch pouze zeď, odražený míč napálil kousek vedle Táborský.

Mladoboleslavské zlobil hlavně agilní Ondrášek. Dvě hlavičky poslal mimo tyče, ale minutu před pauzou už se dočkal gólové radosti, když po Krobově přihrávce s přehledem prostřelil Millera. Na začátku druhé půle mohlo Dynamo skóre dokonce otočit, ale Hudson zakončil dlouhý sprint volnou pravou stranou ranou vedle.

A tak znovu udeřili Středočeši. V 51. minutě zaběhl za českobudějovickou obranu Kulič a podruhé pokořil Kučeru. Jihočeši znovu spadli do deprese a zřejmě definitivně je mohl v 61. minutě srazit na kolena Táborský, jehož střelu srazil v poslední chvíli Žižka nad břevno. Jen tím ale o pár sekund oddálil třetí gól v domácí síti. Po následném rohu poslal odražený míč krásně do horního rohu Fabián a radoval se z prvního ligové gólu.

Zmar Jihočechů podtrhl Krob, který po pěkné Meszárošově akci z 65. minutě nepochopitelně trefil z malého vápna jen Millera. Naopak na druhé straně málem deset minut před koncem počtvrté překonal

České Budějovice - Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Branky: 44. Ondrášek - 10. a 51. Kulič, 62. Fabián. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Kubáň. ŽK: Kučera, Meszároš - Táborský, Mendy. Diváci: 2616.
Č. Budějovice: Kučera - Doležal, Jarabica, Hunal, Žižka - Hudson (69. Dolejš), Černák, Riegel (84. Svátek), Krob - Sedláček (57. Meszároš), Ondrášek. Trenér: Šilhavý.
Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Djalovič (83. Kúdela) - Mendy, Procházka, Rajnoch, Fabián (88. Bořil) - Kulič, Chramosta (34. Táborský). Trenér: Uhrin.

Časová osa: 1. liga