Rubriky:

1. liga

Teplický fotbalista Smejkal onemocněl prasečí chřipkou

21. listopadu 2009 14:08 - TEPLICE

Teplický fotbalista Michal Smejkal onemocněl prasečí chřipkou. Virus H1N1 v jeho těle potvrdily testy v nemocnici v Ústí nad Labem. ČTK to v sobotu řekl tiskový mluvčí teplického klubu Petr Heidenreich, jehož o výsledcích vyšetření informoval klubový lékař Jan Štěrba.

 

Libor Zavoral, ČTK

Smejkal v týdnu ochořel společně s dalšími pěti fotbalisty, další hráči měli také příznaky onemocnění chřipkou. Všichni tepličtí fotbalisté se v pátek podrobili testům, které zatím prasečí chřipku odhalily pouze u Smejkala.

Sám hráč prý cítí, že se jeho zdravotní stav postupně lepší v porovnání s tím, jak mu bylo na začátku týdne. "To mi dobře nebylo. Ale neřekl bych, že ty příznaky byly výrazně jiné než u běžné chřipky. Jen mě víc bolela hlava. Takže jsem přes týden ležel a teď už se to začíná lepšit. I lékaři mi říkali, že není důvod k žádné panice, měl bych být brzy v pořádku," řekl ČTK Smejkal.

Teplický klub nyní čeká na doporučení krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem, jaké další opatření má přijmout, aby minimalizoval riziko šíření chřipky mezi hráči. "Samozřejmě projdou také testy, ale nejdříve v úterý, kdy budou k dispozici testovací vakcíny," uvedl Heidenreich.

Už v pátek teplický klub požádal vedení fotbalové ligy o odložení pondělního utkání v Olomouci, ale svazoví funkcionáři v čele s ředitelem profesionálního fotbalu Ivem Lubasem to zatím odmítli a trvali na odehrání utkání. Lubas však také upozornil, že v případě zhoršení situace může rozhodnutí změnit.

Pokud by hygienická stanice v teplickém týmu vyhlásila karanténu, odložení zápasu by bylo pravděpodobné. "Samozřejmě to je na posouzení hygieny, která ale karanténu během víkendu určitě nevyhlásí. Takže pořád počítáme s tím, že k pondělnímu zápasu nastoupíme, byť to může znamenat riziko," řekl Heidenreich.

Třiadvacetiletý Smejkal není prvním českým sportovcem, kterého postihla prasečí chřipka. Nedávno onemocněli také hokejisté Ladislav Šmíd z Edmontonu a David Krejčí z Bostonu. Oba se však brzy vrátili do kolotoče zámořské NHL.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..