Brněnský obránce Trousil podstoupí příští týden opět operaci

BRNO

Pouze poločas dnes odehrál kapitán brněnských fotbalistů Jan Trousil při návratu na trávník po devítiměsíční přestávce po zlomenině zánártní kůstky. V zápase proti Českým Budějovicím, který domácí prohráli 0:3, jej noha začala bolet už po deseti minutách, ale se sebezapřením vydržel hrát až do přestávky.

Ve druhém poločase už ale chyběl a nenastoupí ani v závěrečném zápase podzimu proti Slavii Praha, protože se počátkem týdne podrobí další operaci. Při ní mu lékaři odstraní z poraněné nohy zpevňovací šroub.

První operaci prasklé zánártní kůstky podstoupil Trousil začátkem března. Noha jej stále bolela a v červenci se lékaři rozhodli pro další zákrok, při němž mu do poraněné nohy dali kostní štěpy.

Jeho odstoupení dnes hru Brna prý výrazně ovlivnilo. "Poněkud nám to zkřížilo plány. Museli jsme přeskupit zadní řady a pozměnit taktiku," uvedl trenér brněnských fotbalistů Miroslav Beránek.

Po změně stran pak ale domácí dvakrát inkasovali a Trousil byl z vysoké porážky nešťastný. "Co jsme předvedli na hřišti, bylo hodně špatné a s fotbalem to nemělo nic společného. Prakticky jsme neohrozili branku," konstatoval smutně hráč, se kterým vedení 1. FC Brno prodloužilo před týdnem smlouvu do konce kalendářního roku 2011 s následnou opcí. "Proti Slavii budu chybět, ale spoluhráči se musí pokusit po sérii špatných výsledků tento zápas důstojně odehrát," dodal.