Rubriky:

1. liga

Chovanec: Problémů bylo hodně, proto si výhry nad Libercem vážím

22. listopadu 2009 13:36

Celou reprezentační pauzu trnul, v jakém stavu se mu jeho fotbalisté vrátí. Navíc Jozef Chovanec věděl, že proti Liberci se musí obejít bez vykartovaného trojlístku Řepka, Kušnír, Vacek. Ačkoliv se k nim přidal ještě Kucka, Sparta zápas s Libercem zvládla a před posledním podzimním zápasem drží v Gambrinus lize pozice, z nichž může na jaře útočit na titul.

 

Jan Handrejch, Právo

Jaké tedy bylo podzimní ligové loučení na vlastním hřišti?

Stál proti nám nejen soupeř, ale také situace s absencemi. Od toho se odvíjel náš výkon. Postrádal větší kvalitu, obzvlášť po vyloučení libereckého Keliče jsme měli lépe kombinovat. Ale jsem spokojen s výsledkem i s atmosférou. Jsem rád, že jsme se s domácím publikem rozloučili vítězstvím. Problémů bylo hodně, a proto si vítězství vážím, byť jsme chtěli hrát líp.

Nejvíc vrásek vám nadělalo sestavení obrany, z níž vypadli Řepka, Kušnír a v ohrožení byl i Hubník.

Soupeře jsme do ničeho nepustili, obrana hrála velice dobře a hráči si plnili pokyny, které měli. Směrem dopředu to bylo horší, jsme zvyklí na ofenzivnější pojetí, a tak jsem tentokrát v našem herním projevu některé prvky postrádal. Jinak jsem spokojen, odehráli jsme další zápas s nulou.

Pochválíte i mladého debutanta Hejdu, který nahradil Řepku?

Málokdo z vás ho znal, Lukáš ovšem předvedl své kvality. Prohrál snad jeden souboj, jinak to zvládl velmi dobře. Konečně jsme dokázali vyhrát i bez Tomáše Řepky, což se nám většinou nedaří.

Ve druhém poločase jste se rozhodl pro ofenzivnější pojetí a nechal v kabině Kovbu.

Denis byl jedním z hráčů, kteří nám během pauzy chyběli. Byl pět dnů pryč, vyřizoval si víza pro trvalý pobyt tady a přijel až v pátek. Přesto jsme se pro něj rozhodli, vzhledem k absencím pro nás byl jistější variantou. Hned po vyloučení jsem nechal rozcvičit dva ofenzivní hráče, měl jsem v hlavě, že stáhneme jednoho defenzivního záložníka.

Nakonec vám nahrálo i zranění Zemana. Místo něj přišel Kadlec a již po minutě přidal gólovou pojistku...

Martin měl bolestivě nakopnutý nárt a museli jsme reagovat hned. Řešení s Kadlecem bylo riskantní, Vašek právě dobírá antibiotika. Střídání se ale povedlo, druhý gól nás uklidnil a zápas jsme dovedli do úspěšného konce.

Takže kdyby se Zeman nezranil, Kadlec by si možná vůbec nezahrál a gól by nedal.

To zase ne, na chvíli by nastoupil tak jako tak.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..