Rubriky:

1. liga

Rusové povolali Hubníka do přípravy, ve hře zůstává i Sparta a bundesliga

11. prosince 2009 10:00 - PRAHA

Snažení fotbalové Sparty, aby na Letné udržela reprezentačního obránce Romana Hubníka, se ještě více komplikuje. Nejenže je o stopera zájem v Německu, ale probral se také jeho mateřský klub FK Moskva. Rusové zřejmě s dalším hostováním českého hráče nepočítají a vzkázali mu, že by se 14. ledna měl hlásit na zahájení zimní přípravy v Moskvě.

 

Petr Hloušek, Právo

Celý rok se o něj nestarali, ale teď se funkcionáři FK Moskva probrali. Podle ruských zdrojů Romanu Hubníkovi napsali, že ho po ukončení hostování ve Spartě očekávají 14. ledna na zahájení zimní přípravy v Moskvě. Pražané tak svého klíčového obránce těžko udrží.

„Jednání o hostováních běží. O Hubníka, stejně jako o Pamiče, máme eminentní zájem a pracujeme na tom. Třeba budeme moudřejší už po skončení zápasu s Kodaní,“ potvrdil trenér Jozef Chovanec stanovisko Sparty před týdnem po návratu z Eindhovenu.

Jarní setrvání v české lize doporučil stoperovi také kouč reprezentace Michal Bílek. Rozhodující slovo však stále má FK Moskva. A Hubník se navíc netají tím, že ve svojí vrcholné formě by rád odešel do některé ze západních lig.

„Spartu čeká v Evropské lize důležitý zápas o postup s Kodaní a do té doby nechceme situaci komentovat. Mohu potvrdit, že pro Romana máme konkrétní nabídku z bundesligy. Na druhou stranu by z mého pohledu i prodloužení hostování ve Spartě bylo velmi dobrou variantou,“ říká hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest pro Sport.cz.

Nejdřív hostování, potom přestup, to je nový trend

Do Ruska se každopádně vydá slávistický obránce Marek Suchý. „Do Spartaku Moskva zamíří nejprve na roční hostování. Slavia má opci na přestup a pro Marka je pak nachystaná smlouva na další tři roky,“ připomíná Zíka a avizuje, že z tohoto postupu se stává přestupový trend.

„Prodat českého hráče do zahraničí za nějakých 100 miliónů korun není v této době vůbec jednoduché. Musíme si zvyknout, že kluby vytipované posily spíš vezmou nejdřív na hostování a až potom vyplatí peníze za přestup. Tak se nám to povedlo třeba v případě odchodu Michala Kadlece ze Sparty do Leverkusenu,“ poukazuje šéf Sport Investu.

Suchý má výhodu, že smlouvu ve Spartaku prodloužil Martin Jiránek. „Je to moskevský starousedlík, kapitán týmu. Měl by Markovi pomoci, navíc si myslím, že by si ve stoperské dvojici měli sednout i herně,“ věří Zíka.

Dočkal se chystá do Itálie

Ruské kluby už poněkud vystřízlivěly z nákupu drahých Jihoameričanů, a tak se znovu zaměřují i na české hráče. Do Ruska se vrací jablonecký Tomáš Čížek, zájem je také o mladoboleslavského Jana Rajnocha či plzeňského Milana Petrželu a některé brankáře.

Jiným směrem vyrazí mladý liberecký záložník Bořek Dočkal. „Příští týden by se měl v Itálii ukázat jednomu z klubů Serie A,“ potvrzuje Zíka. Podle zpráv z Itálie by mohlo jít o hostování s opcí v Chievu Verona.

Sport Invest rozšiřuje i svoji mezinárodní působnost. Tento týden získal do svojí stáje Traorého z Arsenalu a má třeba pověření vyjednávat za Babela z Liverpoolu.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..