1. liga

Sparta poprvé vyhrála venku, zničila bezzubé Blšany

27. září 2003 15:21 - PŘÍBRAM

Fotbalisté Sparty Praha bez větších potížích vyhráli 4:0 nad Chmelem Blšany na jeho 'domácí' půdě v Příbrami. Sparťanský brankostroj spustil z penalty Labant, těsně před pauzou se trefil Kincl. Další dvě trefy vstřelili Sionko a Zelenka ve druhé půli. Sparta vyhrála na cizím hřišti v letošní sezóně poprvé. VÝSLEDKY SOBOTNÍCH ZÁPASŮ UVNITŘ ČLÁNKU

PRÁVO/Václav Jirsa

V Příbrami se hrálo před poloprázdnými tribunami, proto byl slyšet každičký výkřik z hrací plochy. I ten naštvaný, který z úst vypustil Ježek. Sparťanský záložník se v sedmé minutě ocitl v první velké šanci zápasu, ale neatakován z několika metrů netrefil branku! Spartu jeho akce nastartovala, jenže Zelenkovi utekl míč a Kincl, který nahradil kritizovaného Igora Gluščeviče, přestřelil.

Na konci třinácté minuty vlétl do šestnáctky Zelenka, pokusil se obhodit obránce a ten zahrál rukou. Penalta! Míč si postavil Labant a nekompromisní ranou k tyči otevřel skóre. Blšany před inkasovaným gólem i po něm zapomínaly útočit a Blažka zaměstnávaly jen velmi sporadicky. Několik hluchých minut přerval veterán Němec, jenž se 'urval ze řetězu' a nevídaným sólem se prodral do výborné šance. Ovšem v pádu trefil vnějším nártem jen tyč a dorážku si domácí obrana pohlídala. Chvíli nato se povedenou ranou z dálky představil Kováč.

I nadále útočila Sparta - hostující Sionko z malého vápna mířil hlavou nad, ačkoliv mu obránci Blšan vůbec nevěnovali pozornost a nechali ho osamoceného. Hosté se přesto ještě před přestávkou dočkali druhé trefy. Kincl se odpoutal od protihráče, pověsil se do vzduchu a usměrnil za Chvalovského záda Labantův roh.

Odevzdaní chmelaři

Sparta neměla problémy ani po přestávce. Navíc přidala třetí gól - Flachbart v 53. odcentroval z levé strany, blšanského brankáře předskočil Sionko a poslal míč do sítě. Pak se skácel v pokutovém území Labant, ovšem pád přihrál až příliš okatě a druhou penaltu nevymodlil.

Hosté proti bezzubému soupeři v poklidu hlídali náskok. Chmelaři jim tuto roli bez námitek ulehčovali a děrami v obraně je vyzývali k dalším ranám do černého. Zelenka se nenechal dvakrát pobízet a s pomocí teče vymetl Chvalovskému pavučinku v levém horním rohu.

Ačkoliv nepodali nikterak oslnivý výkon, mohli naivně hrajícímu soupeři letenští poslat více gólových navštívenek. V blšanském ementálu se dobře dařilo kombinacím hostů, kteří ale v závěru mysleli spíše na to, aby utkání bez problémů dovedli k závěrečnému hvizdu. A to se jim také povedlo.

Chmel Blšany - Sparta Praha 0:4
Poločas: 0:2. Branky: 14. Labant z pen., 45. Kincl, 53. Sionko, 62. Zelenka. Rozhodčí: Helebrant - Kašný, Filgas. ŽK: Sýkora (Blšany). Diváci: 455.