Baník potvrdil vládu vysokým vítězstvím

OSTRAVA

Fotbalisté Baníku dál neohroženě kralují nejvyšší soutěži. Zlín sice na Bazalech, kde zůstalo neobsazeno jen pět stovek míst, předvedl srdnatý výkon, Ostravanům se vyrovnal ve středu pole, ale zahodil penaltu a nakonec si odvezl tříbrankový příděl.

Další dvě trefy přidal na své již tak nadité konto útočník Marek Heinz, střelecký účet uzavřel Radek Slončík. Ostravané nastoupili bez zraněných Bolfa, Ličky, Bystroně a Žůrka, přesto začali aktivně i proto, že je dopředu hnal téměř vyprodaný stadion.

Zlín se bránil bez problémů, až Kroča v 15. min. před atakujícím Varadim poslal nedůraznou malou domů brankáři Baránkovi, jeho odkop skončil u Heinze, který míč poslal ze 30 m do opuštněné svatyně. Vzápětí se však gólman Zlína vyznamenal, když po Heinzově pasu jej zblízka nepřehodil Varadi.

Hosté však nemysleli zdaleka jenom na defenzívu. Ve 23. min. nenápadný centr skončil na ruce Hoffmanna a Gomes mohl z penalty vyrovnat. Trefil však jen brankář Laštůvku a k dorážce už se hráči Tescomy nedostali. Hoffmann mohl vzápětí své zaváhání napravit, ovšem jeho dělovku z 22 m vyškrábl Baránek těsně na břevno.

Do přestávky pak byl aktivnější Zlín, kterému lépe pracovala záložní řada. Blízko ke gólu byl ve 38. min. Lasota, jeho dělovka z hranice šestnáctky ale prolétla kolem tyče branky Baníku.

Extáze v ochozech

Také první šance po přestávce patřila hostům. Laštůvka často musel nesehrané obraně pomáhat včasným vyběhnutím, ovšem v 55. min. podběhl dlouhý pas a až zásah Dvorníka proti centru hbitého Gomese zabránil hostům v dotažení smrtícího brejku.

Domácím pomohl příchod Matušoviče, který rozhýbal ostravskou ofenzívu. Tečovaný centr Pospěcha ještě skončil na boční síti, ovšem v 66. min. si Matušovič v pozici, která zaváněla ofsajdem, naběhl za hostující obranu, jeho střelu Baránek jen vyrazil a Heinz znovu doběhl včas na správné místo. O chvíli později měl definitivní rozhodnutí na své kopačce Čížek, v pádu však zblízka namířil těsně vedle.

Zlín neskládal zbraně a mohl snížit, jenže střídající Nehoda deset minut před koncem zblízka ve skluzu nastřelil pouze nohy padajícího Laštůvky. V 86. min.stačil Koubský jen za cenu faulu zastavit Heinze, ale Slončík technicky z trestného kopu přivedl v té době už vestoje apaudující ochozy k extázi.

Baník Ostrava - Tescoma Zlín 3:0
Poločas: 1:0. Branka: 16. a 67. Heinz, 86. Slončík. Rozhodčí: Čuřín - Tulinger, Krátký. ŽK: Besta, Hoffmann - Kroča, Mucha, Koubský, Hubáček. Diváci: 16.023.