Rubriky:

1. liga

Mareček opustí Brno, za 31 miliónů zamíří do Anderlechtu

27. ledna 2010 09:11 - BRUSEL

Fotbalista Lukáš Mareček opustí českou ligu a odejde z Brna do Anderlechtu Brusel. Smlouvu podepíše na čtyři a půl roku, jak uvedl tým z belgické metropole na svém webu.

Brněnský klub za Marečka podle belgických novin dostane 1,2 miliónu eur (31,3 miliónu korun) a jedno procentu z dalšího prodeje. Už dnes by měl devatenáctiletý záložník podstoupit zdravotní testy, po nichž by měl následovat podpis kontraktu.

Mareček rozšíří české řady v nejslavnějším belgickém klubu. V něm už osm roků působí brankář Daniel Zítka, který se před více než rokem vážně zranil a nyní se pokouší vrátit na místo jedničky.

List La Derniere Heure píše, že Anderlechtu se podařilo uzavřít dobrý obchod. Ještě minulou sezónu totiž prý Brno za Marečka požadovalo od Hoffenheimu či Brém, které o něj měly zájem, 3,5 miliónu eur. Brno prý ale podle listu prochází krizí a potřebuje peníze.

Už dnes by měl devatenáctiletý záložník podstoupit zdravotní testy, po nichž by měl následovat podpis kontraktu. "Dostal svolení od svého klubu k odletu do Bruselu. Kluby ještě jednají, směřuje se k dohodě. Teprve po dohodě budeme projednávat Marečkovu smlouvu. Zatím se bavíme o délce 3,5 až 4,5 roku," uvedl hráčův manažer Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest.

Jeho slova potvrdil i majitel brněnského klubu Roman Pros. "Lukáš odletěl do Bruselu. Délka kontraktu je v jednání, jsme ve finále naší dohody," poznamenal Pros.

Podle majitele brněnského klubu neodpovídá zveřejněná částka realitě. "Nejsme s Anderlechtem domluveni na tom, že zveřejníme sumu, za kterou Mareček přestupuje. Pokud by dal Anderlecht k tomu svolení, tak ji klidně uveřejníme," tvrdí Pros. "Spekulace o přestupové částce nebudeme nikterak komentovat. Lukáš patří k velkým talentům evropského fotbalu. Tomu odpovídá i jeho cena," dodal Zíka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..