Rubriky:

1. liga

Sparťan Holenda je blízko přestupu do ruské Machačkaly

27. ledna 2010 15:59 - PRAHA

Fotbalový útočník Jan Holenda zřejmě na jaře už nebude oblékat dres Sparty Praha. Čtyřiadvacetiletý hráč má blízko k přestupu do klubu nováčka ruské ligy Anži Machačkala, kde ve středu absolvoval zdravotní testy a předběžně se domluvil na tříletém kontraktu. Večer budou dojednávat podrobnosti transferu zástupci obou klubů.

 

Milan Malíček, Právo

Do Machačkaly vyrazil Holenda v doprovodu hráčského agenta Viktora Koláře ze společnosti Sport Invest a personálního ředitele Sparty Jakuba Otavy. "Na hráčské smlouvě jsme se už domluvili. Já jsem se z jednání už vrátil, ale na místě ještě zůstal zástupce Sparty, který dojednává podmínky přestupu mezi kluby," řekl ČTK Kolář.

Otava potvrdil, že pražský klub nebude svému hráči zřejmě v přestupu bránit. "Musíme dojednat některé náležitosti, k tomu by mohlo dojít již dnes večer," uvedl.

Holenda patří mezi největší ligové "cestovatele", neboť nejvyšší soutěž hrál přes své mládí už v pěti klubech. Sparťanský odchovanec se dlouho nemohl prosadit v letenském kádru, a tak putoval po hostování v Drnovicích, Liberci, Českých Budějovicích a Mostu, kde postupně nasbíral 116 utkání a vstřelil 20 branek. V poslední době patřil mezi sparťanské pilíře, na podzim se v lize trefil čtyřikrát.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..