Rubriky:

1. liga

Brno doplní jarní soupisku šesti novými hráči

30. ledna 2010 17:06 - BRNO

Soupisku fotbalistů Brna doplní pro jarní část první ligy brankář Martin Poláček, obránce Martin Husár, středopolaři Jan Kalabiška, Lukáš Křeček, Filip Chlup a útočník Andrej Hodek. Celá šestice uzavřela s vedením klubu v minulých dnech smlouvy.

Z dalších testovaných hráčů měl blízko k angažmá Makedonec Jovan Kostovski, jenž měl být v pětadvacetičlenném kádru, který odletí v neděli na soustředění do Turecka. "Vzal si krátké volno, chtěl e svrátit domů pro věci. Dnes měl podle domluvy nastoupit v utkání proti Karviné. Jeho manažer nám oznámil, že nepřijede. Nevíme, zda se ještě vrátí," řekl na dnešní tiskové konferenci trenér Miroslav Beránek. Do Turecka místo Kostovského poletí útočník Rostislav Šamánek z juniorského týmu.

"Všech šest nových hráčů patří k potenciálním posilám. Jsme přesvědčeni, že herní potenciál mají. Musí jej ale prokázat na hřišti," uvedl sportovní ředitel Karel Večeřa. Devatenáctiletý brankář Poláček přichází z Prešova, obránce Husár ze Spartaku Trnava, Kalabiška z Příbrami a Křeček z druholigové Vlašimi. Chlup se vrací z působení v Nizozemsku a Hodek přišel z Petržalky.

Brňané se těsně před koncem přestupního termínu ucházeli o odchovance Karla Kroupu z druholigového Zlína. "Nedohodli jsme se s vedením Zlína na podmínkách přestupu," řekl Večeřa.

Sus na hostování

Do nominace na soustředění v Turecku se nevešel obránce Martin Sus. "Potřebuje pravidelně hrát zápasy. Proto půjde zřejmě na hostování," prohlásil Beránek.

Pětadvacítka brněnských fotbalistů odletí do Antalye v neděli z Vídně. Prvním soupeřem týmu bude 3. února rumunský celek Astra Ploješť, o dva dny později narazí na reprezentaci KLDR, 6. února změří síly s dalším rumunským týmem Otelul Galati a na závěr nastoupí proti lotyšskému klubu Daugava Riga.

"Vybrali jsme si zcela nové sportovní středisko s kvalitními přírodními trávníky. Budeme hledat optimální ligovou sestavu. Nemáme sice věhlasné soupeře, ale fotbal s týmy z východní Evropy více bolí. Pro naše účely jsou tito soupeři vhodní," uvedl Beránek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..