Rubriky:

1. liga

Baník podruhé uspěl u soudu ve sporu s firmou Sporttime

31. ledna 2010 20:34 - OSTRAVA

Fotbalový klub Baník Ostrava uspěl v soudním sporu se společností Sporttime i podruhé. Krajský soud po přezkoumání případu znovu rozhodl ve prospěch klubu, který kvůli údajnému dluhu 3,3 miliónu korun čelil návrhu na insolvenční řízení. Rozsudek zatím nenabyl právní moci, Sporttime se proti verdiktu může odvolat.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

S prvním odvoláním firma, která v minulých dvou sezonách dodávala ostravským fotbalistům sportovní vybavení značky Kappa, neuspěla. Její návrh na insolvenci z června loňského roku justice neshledala jako oprávněný, Sportime se odvolal, ale Vrchní soud v Olomouci kvůli procesním chybám případ vrátil zpátky Krajskému soudu. Návrh na insolvenci prošel obnoveným řízením, ale soudkyně vynesla stejný rozsudek a žádost znovu zamítla.

"Od začátku jsme tvrdili, že návrh na insolvenci je neoprávněný, a verdikt nám dává za pravdu. Rozhodnutí soudu samozřejmě vítáme," řekl dnes ČTK manažer Baníku pro vnější vztahy Igor Bruzl.

Rozepře kolem insolvenčního řízení se týkají neproplacených faktur za dodané zboží od prosince 2007. Sporttime si nárokuje sumu téměř 3,3 miliónu korun včetně úroků z prodlení, zatímco klub přiznal dluh zhruba ve výši dvou miliónů s tím, že ho po částech také splácí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..