Rubriky:

1. liga

Slavia dluží ENICu kolem 100 miliónů korun, potvrdil její šéf Doležal

5. února 2010 12:58 - PRAHA

Šéf fotbalové Slavie usedl do horkého křesla a na klubovém webu se pustil do on-line rozhovoru s fanoušky. Proč z úspěšného týmu odcházejí jeho opory, kolik klub dluží, aspiruje ještě vůbec na obhajobu mistrovského titulu - to všechno příznivce sešívaných zajímá. Generální ředitel Petr Doležal je ujistil, že myšlenek na mistrovský hattrick se ještě nevzdal.

Červenobílí v sobotu odlétají na soustředění na Kanárské ostrovy a kouče Jarolíma trápí akutní nedostatek obránců. Fanoušci se logicky ptají, s jakým kádrem vlastně Slavia vstoupí do ligového jara. „Věřím, že jeden nový hráč bude fanouškům představen již během pátku. Ladíme detaily, je z Makedonie... Vyzkoušíme také stopera Lefrance z Mostu a uvažujeme i o dalších hráčích,“ zareagoval Doležal a předeslal tak přestup útočníka Ivanovskiho.

Vyčíslil také bilanci přestupů. „Pokud jde o letošní sezónu, tak Slavia z pohledu transferu hráčů z klubu k dnešnímu dni inkasovala 99 miliónů korun, ale do příchodů hráčů investovala téměř 90 miliónů korun. Z toho je vidět, že na vlastní chod klubu musí Slavia generovat jiným způsobem. To, co jsme získali, jsme de facto investovali do nákupu nových posil,“ vysvětlil Doležal v on-line rozhovoru.

Letos očekávají zisk 30 miliónů

Vršovický klub se navíc musí vypořádat s bývalým majitelem, anglickou společností ENIC. „Když jsme v roce 2006 s kolegou Rosenem do vedení klubu vstoupili, byly dluhy vůči ENICu a dalším subjektům téměř 200 miliónů korun,“ připomněl Doležal.

Po postupu do Ligy mistrů v sezóně 2007/2008 klub uhradil dluhy ve výši 50 miliónů vůči ostatním subjektům a 30 miliónů vůči ENICu. „V roce 2009, kdy jsme Ligu mistrů bohužel nehráli, jsme uhradili ENICu dalších 10 miliónů korun a aktuální dluh činní plus minus 3 a půl miliónu liber.“ Aktuální dluh tak v přepočtu činí přibližně 105 miliónů korun. „Tuto skutečnost jsme nikdy nepopírali, proto nás překvapuje, že se z této věci někdo snaží dělat senzaci,“ ohradil se Doležal.

Výše dluhu šéfa neznepokojuje. „Letošní rozpočet klubu je z pohledu příjmů ve výši 236 miliónů a výdajů 206 miliónů, takže opětovně čekáme zisk 30 miliónů, který může jít na úhradu dluhu vůči ENICu.“

Navzdory špatnému podzimu v Edenu stále doufají, že by mohli do třetice získat mistrovský titul. „Kdybych nedoufal, byl bych asi špatný manažer. I v této situaci, ve které momentálně jsme, je třeba říct, že naděje umírá vždycky poslední. Pokud zvládneme první tři kola, tak tomu začnu skutečně reálně věřit,“ ujistil Doležal.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..