Rubriky:

1. liga

Teplice úspěšně trápí špičku

30. září 2003 13:31 - PRAHA

Teplice poprvé zvítězily na Žižkově. Další letitá série padla, zásluhu na tom měla trefa Petra Voříška. Předvedená hra Severočechů potvrdila, že to myslí vážně s trápením mužstev na samé špičce tabulky i útokem na pohárové příčky.

 

ČTK/AP

"Náš výkon nebyl bez kazu, ale tohle vítězství je nesmírně důležité. Porazili jsme Liberec, pak zvítězili v Kaiserslauternu a teď na Žižkově. Byl jsem zvědavý, jak mužstvo tento náročný týden zvládne, a dokázalo to perfektně," liboval si po utkání na Žižkově teplický trenér František Straka. "Teď je třeba využít euforie, v níž mužstvo je. Náš výkon měl ještě rezervy, ale pracujeme dál," dodal.

Nebát se soubojů

Nejlepším mužem zápasu byl teplický kapitán Pavel Horváth: "Věděli jsme, že to tu bude těžké a tvrdé. Také si pár šrámů odvážíme. Hlavně jsme se dokázali soupeři vyrovnat v bojovnosti a přidali jsme pár fotbalových akcí. Osobní souboj se nemusí vyhrávat jen tvrdostí, ale lepší je to chytrostí. Ke konci utkání už trochu docházely síly, zápas v Kaiserslauternu byl znát, ale čekal jsem to horší. V pohodě jsem únavu zvládl. Ke konci zápasu rychle padala tma, takže se zhoršila viditelnost i na hřišti."

Jeho spoluhráč Petr Voříšek dal opět gól z dálky, ale tam, kde míč skončil, prý nemířil. "Lengyel mi ho posunul, kopal jsem placírkou a ve zdi míč změnil směr. Nevadí, hlavně že skončil v síti. Trenér mi stále říká, abych zkoušel střílet z dálky, ale nedostanu se k tomu moc často, asi bych měl být pilnější," říkal teplický záložník.

Lavičko, vrať se...

Žižkov potvrdil, že je v hluboké krizi. Ba co víc, pod vedením trenéra Hradeckého jde s výkony stále dolů. Ze stadiónu pod žižkovským vysílačem se získávaly body těžko a ještě tu soupeř dostal nakopáno. Na podzim tu prohrály jen Blšany. Zůstalo jen to, že Viktorie se soupeře snaží rozkopat.

V případě Teplic to velmi dobrý sudí Liba naštěstí nepřipustil a nepískl ani proslulou "žižkovskou pentli". Fotbalově domácí na soupeře neměli, a tak se z ochozů ozývaly, byť zatím ojediněle, výkřiky: "Lavičko, vrať se!"

Trenér Václav Hradecký byl po utkání hodně smutný a těžce se mu hovořilo o příčinách úpadku: "Ztratili jsme to, co nás doma zdobilo. Byla to bojovnost a s ní fotbalové věci. Chybějí nám konstruktivní typy hráčů, jako je třeba dlouhodobě zraněný Stracený, kvůli obnoveným zdravotním potížím nedohrál Pikl."

Na Žižkov zřejmě přicházejí zlé časy, ale z krize si musí Viktorka pomoci sama. Nikdo tu však o ní nechce mluvit, hráči zejména proto, že mezi novináře po utkání nechodí. Nebo nesmějí...

Karel Felt

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..