Ostrava před návratem z Turecka remizovala 0:0 se Zabrze

ANTALYA

Před odpoledním návratem domů uhráli fotbalisté Ostravy na soustředění v turecké Antalyi bezgólovou remízu s Górnikem Zabrze. Šestý tým druhé polské ligy měl ve druhé půli převahu i šance, ale Baník s řadou mladíků v sestavě podržel proti svým krajanům polský gólman Pietrzkiewicz.

Zápas na 2x40 minut si ve čtvrtek ostravský trenér Miroslav Koubek dodatečně domluvil pro hráče, kteří v předešlých čtyřech zápasech neměli tolik prostoru. V první půli držel Baník se soupeřem krok, po pauze si však ambiciózní Zabrze, čtrnáctinásobný polský mistr, vynutilo tlak. Vytáhl se gólman Pietrzkiewicz, který zmařil nebezpečnou ránu Bonina i dva nájezdy Pitryho.

Těsně před koncem mohl Poláky zaskočit Frydrych, jeho hlavičku však z prázdné branky odvrátil obránce. "Celkově mohu se zápasem vyjádřit uspokojení, s hrou i výsledkem," uvedl pro oficiální web kouč Koubek. "Naši mladí i se silným soupeřem drželi krok, i když jsme střídali jen jednou a Poláci protočili dvě jedenáctky. Po přestávce nám trochu chyběly síly, Poláci měli převahu, ovšem gól jsme nedostali. Kluci to ale ubojovali, ta remíza je hodně cenná," doplnil Koubek.