Sparťanští fotbalisté vezou ze Žiliny bezbrankovou remízu

ŽILINA

V předposledním přípravném utkání před startem ligového jara uhráli sparťanští fotbalisté bezbrankovou remízu v Žilině. Domácí měli několik slibných šancí, ale nejblíže rozhodnutí byl letenský útočník Třešňák, který nastřelil tyč.

Sparťan Kucka - ilustrační foto

Domácí pojali zápas prestižně, v hledišti bylo více než čtyři tisíce diváků a žilinští fotbalisté před nimi hráli velmi aktivně. Sparta zvlášť v prvním poločase byla často v úzkých, několikrát ji zachránil brankář Blažek. Před poločasem však měl velkou šanci také Jirouš, ale proměnit ji nedokázal.

Žilina byla aktivnější i po pauze, avšak v 62. minutě byla blízko rozhodnutí Sparta: jednadvacetiletý útočník Třešňák po Kušnírově akci nastřelil tyč. Nakonec se ani jeden tým střelecky neprosadil a sparťané vezou ze Slovenska remízu.

Jablonečtí porazili Tiraspol

Jablonečtí fotbalisté mají dva týdny před ligovým startem solidní formu. V rámci herního soustředění na Kypru porazili moldavský Šeriff Tiraspol 2:0.

Jablonec měl proti účastníkovi Evropské ligy výtečný vstup do utkání a už v páté minutě kopal penaltu, jenže Pavlík ji neproměnil. Ve 20. minutě se ale prosadil v šestnáctce Lafata a Kovařík přidal vydařenou ranou do šibenice druhý gól. Moldavský klub po pauze hru vyrovnal, ale do šancí se nedostával.

Poslední utkání na Kypru čeká Jablonecké v úterý, kdy jim bude soupeřem polský Belchatów.