Rubriky:

1. liga

Krajčík doufá ve slovenské Nagano

25. února 2010 13:22 - PRAHA

Po porážce Slováků od českého týmu v základní skupině olympijského hokejového turnaje si to Matej Krajčík v kabině Slavie musel pořádně vytrpět. Teď může chodit s nosem nahoru. „Adam Hloušek mi říkal, že může dojít na slovenské Nagano, tak třeba to tak dopadne,“ říkal slovenský fotbalista.

 

Milan Malíček, Právo

Mezi Slováky a Čechy ve Slavii panuje v tomto směru přiměřená rivalita. „Když jsme se dneska objímali, všichni na nás zírali,“ usmíval se Krajčík, jenž má v týmu ještě další dva slovenské parťáky, Seneckého a Grajciara. A také slovenskou fyzioterapeutku Denisu Bohiňákovou. Ta před nedávnem u hokejové reprezentace pracovala, takže si hned ráno s některými slovenskými hokejisty telefonovala.

Když Krajčík vtrhl do kabiny, hned začal křičet „Slovenské Nagano“. A většina Čechů jen tiše záviděla... „Není to tak, že bychom se nějak moc vytahovali. Myslím, že si přejeme navzájem. Dlouho jste v hokeji měli navrch vy, teď zase trošku my...“

V noci na čtvtek neponocoval, čtvrtfinálovou spanilou jízdu Slovenska sledoval asi od 7 hodin. „Je to pro nás veliký úspěch. Zabrali jsme ve fotbale, teď jsme něco dokázali i v hokeji a uvidíme, jak dlouhé to bude mít trvání,“ nechtěl z toho dělat vědu.

K největším hokejovým fanoušků v řadách Slavie patří podle něj stoper Vomáčka. „Teď je zraněný, tak předpokládám, že na dnešek vůbec nespal a viděl všechny zápasy. Ale výsledky sleduje celá kabina,“ prozradil, ale cizince typu Ragueda, Naumova či Lafranceho určitě na mysli neměl...

V semifinále hrají Slováci v noci z pátku na sobotu proti Kanadě. „Myslím, že budeme hrát na ledě pořád pět proti sedmi. Fanoušci na jejich straně, možná i rozhodčí, a samozřejmě kvalita. Kanaďané jsou jasným favoritem. Zvlášť, když jsem viděl výsledek, jak spráskali Rusko. Ale my přejeli Švédy a taky nám nikdo moc nevěřil. Oni do zápasu s námi skoro nedostávali góly a my jim dali čtyři,“ tvrdil obránce Slavie.

Jeho tým vstoupí do ligy v sobotu večer na Strahově proti střížkovským Bohemians, slovenská hokejová reprezentace hraje s Kanadou brzy ráno. „V půl čtvrté vstávat nebudu, to bych pak byl vyřízený na zápas. Ale budu si přát, aby nejdřív vyhráli hokejisti a pak večer my,“ dodal Krajčík.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..