Rubriky:

1. liga

Některé kluby mohou zkrachovat, varuje teplický boss Hrdlička před startem jara

26. února 2010 16:24 - TEPLICE

Šéf teplického fotbalového klubu František Hrdlička před jarním startem první ligy upozornil, že dluhy v profesionálním fotbale mohou ovlivnit závěr soutěže. Nevylučuje dokonce ani krachy některých klubů a kritizuje malou akceschopnost svazové arbitrážní komise, která má pohledávky mezi kluby řešit.

Hrdličkovy Teplice jsou dlouhodobě považovány za stabilizovaný klub, za nímž stojí velký průmyslový koncern. A silný podnikatelský základ prý naučil Teplické chovat se podle pravidel, která platí v ostatním byznysu. Těmi se ale podle Hrdličky v českém fotbale řídí málokdo.

"Už to budeme muset společně řešit. Máme řadu pohledávek od jiných klubů a podobných dluhů je uvnitř profesionálního fotbalu řada. Naši šéfové nám proto zcela správně říkají: proč my musíme mít účty v pořádku, a ostatní mohou beztrestně dlužit?" řekl Hrdlička. Osobně prý proto začne s podporou svých klubových kolegů žádat svaz, aby rázně zakročil.

O tom, že všechno není v pořádku a potíže bobtnají, svědčí podle něj i malá akceschopnost arbitrážní komise ČMFS, která by měla dávat pohledávky mezi kluby do pořádku. "Samozřejmě neznám konkrétní případy, ale asi musí být hodně zavalena prací, když na námi předložené případy nemáme už tři měsíce žádnou reakci," naznačil teplický šéf, že případů finanční insolventnosti bude asi mnohem více.

Za správné by Hrdlička považoval, kdyby se o podobných případech více mluvilo a dluhy byly veřejně uznány. "Krachy postihují i velké kluby v zahraničí, nevyjímaje nejbohatší soutěže. Na tom není nic špatného, ale musíme se pravdě podívat do očí. Není přece normální, že v nynější krizi máme ve dvou nejvyšších soutěžích tolik klubů s profesionální licenci, a nikdo nehlásí potíže," tvrdí teplický ředitel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..