Jablonec - Bohemians 1905 3:0Jablonec měl raketový start do jara a vede tabulku

6. Pavlík 1 : 0
9. Lafata 2 : 0
69. Kovařík 3 : 0

JABLONEC NAD NISOU

Fotbalisté Jablonce si lepší start do jarní sezony sotva mohli představit. V prvním utkání po zimní přestávce vedli po devíti minutách nad Bohemians 1905 už 2:0 a výhra 3:0 po střelách Pavlíka, Lafaty a Kovaříka je při zakolísání Sparty a Teplic vynesla do čela tabulky.

Fotbalisté Jablonce se radují z gólu proti Bohemians 1905.

Jablonec začal velmi aktivně a již ve třetí minutě stálo při hostech štěstí, když Drskovu střelu zablokoval jeden z obránců. Vzápětí se do šestnáctky probíjel Vošahlík, na její hranici ho fauloval Cseh, sudí nařídil pokutový kop a Pavlík ho proměnil. Sňozík sice vystihl směr a na míč si dokonce sáhl, ale ten i přesto skončil za jeho zády. O tři minuty později už vedli domácí o dvě branky, když po přihrávce Vošahlíka přesně po zemi zamířil Lafata.

Jablonec udával tempo hry, probudili se i hosté, ale Špita vážněji neohrozili. Naopak to mohl být Lafata, který mohl zvýšit vedení, ale z úhlu trefil jen boční síť. V 19. minutě se v týmu hostí uvedl nejlepší druholigový střelec Bálek. Zamotal obranu Jablonce, ale jeho centr na malém vápně marně hledal adresáta.

Na druhé straně velmi dobře hrající Kovařík unikl po pravé straně, jeho centr mířil na hlavu Lafaty, ale v posledním okamžiku zasáhl Sňozík. Domácí měli otěže zápasu pevně ve svých rukách, soupeře k ničemu nepustili a několikrát provětrali jeho obranu.

Po přestávce však domácí viditelně polevili a málem je za to stihl trest. Bálek, který se do Ďolíčku vrátil z Vlašimi, mohl snížit, ale po Drskově chybě a Škodově přihrávce však ve skluzu na míč nedosáhl. V 63. minutě diváky pobavil brankář Sňozík, kterému míč při rychlém vyhazovaní vyklouzl, ale překvapený Haurdič ve snaze trefit prázdnou branku zbrkle zakončil velmi nepřesně.

Domácí se však přece jen brzy dočkali třetího gólu. V 69. minutě vypálil z osmnácti metrů Kovařík a tečovaná střela skončila v síti. Na závěr zápasu vyběhl na trávník k premiéře v domácím dresu útočník Pekhart a hned hlavičkou připravil šanci pro Lafatu. Zkušený kanonýr sice tváří v tvář Sňozíkovi neuspěl, ale diváci mu to při tříbrankovém vítězství nepochybně odpustili.

17. kolo první fotbalové ligy:
FK Baumit Jablonec - Bohemians 1905 3:0 (2:0)
Branky: 6. Pavlík z pen., 9. Lafata, 69. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Hojsík, Košec. ŽK: Ibragimov (Bohemians 1905). Diváci: 4812.
Jablonec: Špit - Krejčí, Drsek, Huber, Jablonský - Haurdič (82. Michálek), Loučka, Pavlík, Kovařík (70. Jarolím) - Vošahlík (78. Pekhart), Lafata. Trenér: Komňacký.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Cseh, Rychlík - Štohanzl (71. Moravec), Kaufman (61. Ibragimov), Róth (46. Bartek), Pávek - Škoda, Bálek. Trenér: Hoftych.