Olomouc - Příbram 3:1Sigma v duelu s Příbramí využila početní výhody

40. Hušbauer 1 : 1
62. Šultes 2 : 1
65. Šultes 3 : 1

OLOMOUC

Hanáci po propadáku na Strahově s Bohemians 1905 toužili po rehabilitaci a byť první poločas jim nevyšel podle představ, Příbram zvláště poté, co po vyloučení Huni dohrávala v deseti, jednoznačně přehráli a zvítězili 3:1.

„Chtěli jsme se prosazovat dlouhými přihrávkami a z toho pramenily šance v úvodu. Jenže pak jsme se vrátili ke kombinaci jako minule s Bohemians a hned jsme byli pod tlakem. Návrat k původní taktice a červená karta hostí nás pak však posunuli ke třem bodům,“ měl jasno olomoucký kormidelník Zdeněk Psotka.

Sigma začala tvrdě tlačit hned od úvodního hvizdu a výsledkem byly dvě velké šance Hubníka. Poprvé olomoucký forward nůžkami bránu těsně minul, podruhé jeho ránu z bezprostřední blízkosti Krbeček vytáhl na roh.

Příbram poprvé Lovásika vyzkoušela v 10. minutě, když po její první kloudné akci zakončoval technickou střelou Plašil. Lovásik byl ale na místě.

O dvě minuty později však už udeřilo, když hlavičku domácího Ordoše v tísni Nohýnek rovněž hlavou usměrnil za Krbečkova záda a Hanáci se radovali. Za chvíli se mohli smát znovu, ale tentokrát byl Krbeček před Ordošem pozorný. Další šanci pak spálil ve 30.minutě opět agilní Hubník. Jeho bombu z úhlu gólman hostí vyrazil na roh.

Závěr poločasu ale patřil Příbramským. Ti najednou hru výrazně zjednodušili, zrychlili a několikrát se dostali i do slibných akcí. Skórovat mohl nejprve Pilík, když tvrdě vypálil z 25 metrů, Lovásik však kryl. Vzápětí se ale na levé straně šestnáctky dostal k míč Hušbauer, tvrdě vypálil pod břevno, gólman Sigmy na míč nedosáhl a bylo srovnáno.

Po přestávce opět byli aktivnější domácí, ale do vyložených šancí je pozorně bránící hosté nepouštěli. Byli však pod velkým tlakem a odnesl to Huňa, který v 56. minutě fauloval Petra a protože za to uviděl už druhou žlutou kartu, musel předčasně pod sprchy. Sigma převahu využila hned za šest minut. Na centr Heidenreicha zleva k zadní tyči si naběhl Šultés a hlavou dostal svůj tým do vedení. Za tři minuty si to Hanáci zopakovali. Centroval Ordoš a Šultés tentokrát pravou nohou rozvlnil síť za zády Krbečka potřetí. Od té doby se v Olomouci za stále převahy Sigmy už jen dohrávalo.

„Byl to remízový zápas. Nesmyslné vyloučení, které jasně padá na Huňův vrub, to však zlomilo. Prohráli jsme vlastní nedisciplinovaností a hloupostí. Gól Nohýnka navrhnu do televizní rubriky frajer na závěr,“ uvedl hostující kouč Karol Marko.

SK Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 3:1 (1:1)
Branky: 62. a 65. Šultes, 12. vlastní Nohýnek - 40. Hušbauer. Rozhodčí: Hrubeš - Zlámal, Tacina. ŽK: Huňa, Štochl. ČK: 56. Huňa. Diváci: 3378.
Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Komárek, Heidenreich - Bajer, Rossi, Ordoš - Petr (83. Štěpán), Šultes (71. Schulmeister), Hubník (89. Nuc). Trenér: Psotka.
Příbram: Krbeček - Plašil, Nohýnek, Štochl, Pleško - Tarczal - Klesa (77. Fantiš), Hušbauer (70. Rodrigues), Pilík (70. Wágner), Huňa - Jirouš. Trenér: Marko.