Rubriky:

1. liga

Řepka vyvalil sudy, teď ho prověří olomoucké pušky

20. března 2010 07:55 - PRAHA

Příjemně si zpestřil přípravu na nejbližší ligový duel. Kapitán fotbalové Sparty v týdnu převzal od pivovaru Gambrinus sudy, které získal jako vítěz ankety Osobnost ligy. A protože Tomáš Řepka není velký pivař, rozdá pěnivou cenu letenským fanouškům. V sobotu se však musí mít stoper na pozoru, jím vedenou obranu prověří ofenzivně laděná Olomouc.

 

sparta.cz

Sparťanský Bierfest je nachystán. Fanoušci dostali od svého kapitána pořádný příděl piva. „Několik sudů si u nás na stadiónu vyzvednou kluci z kotle, pivo máme připravené i pro sdružení fanoušků kolem webu Spartaforever.cz, nezapomněl jsem ani na naše nejvěrnější příznivce z fanklubů, kteří nás podporují po celé republice,“ líčil Tomáš Řepka, když přebíral cenu pro Osobnost ligy.

Obdarovaní fanoušci teď musejí splnit pouze jeden svérázný domácí úkol. „Mám s nimi domluveno, že až si udělají mejdan, tak na Spartu pošlou fotky. A na to já se těším, alespoň se také v kabině pobavíme,“ směje se Řepka.

Koncem týdne už se však řízný stoper musel plně soustředit na sobotní duel s Olomoucí, který slibuje zajímavou konfrontaci. Zatímco Sparta inkasovala nejméně gólů z celé ligy, devět za devatenáct kol, Hanáci mají díky 31 trefám druhý nejlepší útok v soutěži hned po Teplicích.

„Olomouc má zaběhlý ofenzivní systém. Trenér Psotka s mužstvem koncepčně pracuje a Hanákům to přináší výsledky. Proto si nemyslím, že by Sigma na svém herním projevu u nás v Generali Areně něco měnila,“ avizuje kouč Jozef Chovanec.

Ordoš se Šultesem pálí ostrými

Letenští v minulém kole inkasovali gól od nejlepšího střelce ligy Marka Kuliče, který se tak posunul již na deset zářezů. Sparta však zápas v Mladé Boleslavi otočila a teď její obranu čeká další prověrka. V útoku Olomouce řádí devítigólový Michal Ordoš a sedmigólový Pavel Šultes.

„Je to spíš štěstí. Ale zase ne jen náhoda. Oba jsme docela góloví a žádní spalovači. Především doma si vytváříme spoustu šancí,“ říká Ordoš v pozvánce České televize. „Určitě nám vyhovuje náš ofenzivní styl, takhle v lize nikdo nehraje. Dokážeme přehrát kohokoliv a jen doufám, že nám to bude dál šlapat,“ přidává se Šultes, který v minulém kole dvěma góly udolal Příbram.

„Je to moc dobře. Pavel se trápil celou zimní přípravu. Ani s Příbramí to nebylo ono, hlavně v prvním poločase. Takže je dobře, že góly dal, uklidní se. Věřím, že jeho výkony budou lepší,“ těší kouče Zdeňka Psotku.

Ordoš ztrácí na Kuliče jen jeden gól, a tak není divu, že si troufá na korunu pro krále ligových střelců. „Proč ne, pro Olomouc by to byla výborná vizitka. Ale stačilo by, kdybychom s Pavlem dohromady nastříleli dvacet gólů. A to je hratelné.“

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..