Rubriky:

Fortuna liga

Hráči Bohemians Praha odmítli korupční kauzu komentovat

21. března 2010 08:01 - LIBEREC

Na rozdíl od svého šéfa Karla Kapra dnes fotbalisté Bohemians Praha odmítli komentovat rodící se korupční kauzu v první lize. Stejný postoj zaujal po ligovém utkání v Liberci i trenér Jaromír Jindráček. "Nebudeme se k tomu vyjadřovat," odpovídali na dotazy novinářů.

 

Petr Hloušek, Právo

V případu hraje jednu z hlavních rolí záložník Roman Dobeš. Právě jeho údajně olomoucký gólman Petr Drobisz před vzájemným zápasem posledního kola minulého ročníku telefonicky kontaktoval a nabídl mu 300.000 korun za to, aby hosté prohráli, ale Dobeš to odmítl. Před novináři dnes působil očividně nervózně a o případu, o kterém informoval deník Aha!, odmítl mluvit. "Já noviny nečetl a momentálně se nehodlám k tomu vyjadřovat," řekl fotbalista, který v utkání v Liberci neproměnil penaltu, ale pak dal gól ze hry.

Kouč Jindráček v době údajného pokusu o ovlivnění zápasu působil v Bohemians Praha v roli asistenta kouče Luboše Urbana. O vzniklé situaci prý neměl ani tušení a dnes se o tom dočetl v novinách. "V tu dobu jsem byl asistentem a vše řešil trenér Urban, šlo to kolem mě," uvedl pouze Jindráček.

V kabině před zápasem v Liberci prý hráče nabádal, aby "mediální věci" nechali v šatně a soustředili se na fotbal. "Nerad bych to komentoval, je to věc vedení, které to prezentovalo. Já jsem zodpovědný za sportovní stránku," doplnil Jindráček.

Připustil, že například na Dobešovi se kauza mohla podepsat. "Je to poctivý kluk, který si věci bere k srdci. Před zápasem jsem s ním seděl a říkal mu, ať se od toho oprostí, a řekl jsem mu, aby se k tomu před zápasem nevyjadřoval. Že mlčel i po střetnutí, to je jeho věc. Byl špatný hlavně z toho, že se jeho jméno objevilo v souvislosti s tím, že to zprostředkoval. Jak jsem ale četl, tak on to odmítl," řekl Jindráček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..