Rubriky:

1. liga

Olomoucká radnice odkládá kvůli aféře vklad 25 miliónů do fotbalové Sigmy

24. března 2010 10:24 - OLOMOUC

Olomoucká radnice odkládá kvůli nařčení olomouckého klubu SK Sigma z korupce svůj plánovaný vklad 25 miliónů korun do klubu. Další kapitál město do Sigmy nevloží, dokud se kauza nevyřeší. Údajná korupční aféra souvisí s loňským ligovým zápasem mezi Olomoucí a Bohemians Praha, který se prý Sigma snažila koupit.

 

Novinky

Město jakožto klíčový akcionář klubu, v němž vlastní zhruba třetinový podíl, připravilo plán, jak během příštích čtyř let investovat 25 miliónů korun na vylepšení zázemí pro diváky na Andrově stadiónu a modernizaci tréninkových center. V úterý ho měli posvětit radní, kvůli možné korupci o této transakci nakonec odmítli jednat.

"Shodli jsme se, že navýšení základního kapitálu klubu i nadále považujeme za dobrou cestu k podpoře fotbalu v Olomouci, ale v této chvíli by takový krok byl nevhodně načasovaný. Nemůžeme přehlížet to, co se nyní děje. Naopak nás to velmi zajímá a doufáme, že se vše co nejdříve vyjasní," řekl primátor Martin Novotný (ODS).

Vklad města by se v této situaci mohl podle něj obrátit proti klubu a možná i proti městu. "Vždyť se nyní hraje o zachování první fotbalové ligy v Olomouci," podotkl primátor. Jak dlouho plán města zůstane uložený u ledu, není jasné.

"Asi nikdo nedokáže předpovědět, jak se bude celá věc vyvíjet, nebo jak dopadne. Domnívám se, že by ale mělo být jasno nejpozději do začátku příští sezóny, protože si nedovedu představit, že by příští ročník ligy začínal s tím, že není jasné, zda v něm Sigma bude, nebo nebude hrát," dodal primátor.

Olomoucký klub rezolutně odmítá, že by Sigma nebo někdo z jejích hráčů zaplatil Bohemians Praha za úmyslné vypuštění posledního utkání loňské prvoligové sezony 300.000 korun, jak tvrdí šéf střížkovského celku Karel Kapr.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..