Bezzubá Slavia prohrála i s Libercem, Teplice se dotáhly na vedoucí Spartu

Fotbalisté Teplic ve čtvrteční dohrávce 21. kola první ligy využili středečního zaváhání Sparty v Jablonci a dotáhli se na ni v čele tabulky. Severočeši sice prohrávali se Slováckem, nakonec ale díky náhradníkovi Doškovi vydřeli výhru 2:1 a jsou o skóre druzí. Prvního jarního vítězství dosáhli fotbalisté Liberce na hřišti Slavie, která tak znovu klopýtla ve snaze dotáhnout se na pohárové příčky.

Aidin Mahmutovič z Teplic (uprostřed) hlavičkuje míč za dohledu slávistů Hubáčka (vlevo) a Krajčíka.

Teplice měly proti Slovácku možnost reparátu za minulou prohru 0:1 s Brnem. Vzájemné zápasy bývají vyrovnané, z 15 duelů jich devět skončilo remízou, přičemž Teplice doma dokázaly vyhrát jen dvakrát. Severočeši měli našlápnuto k boji o titul, ale už 219 minut nevstřelili gól.

A také ve čtvrtek to nevypadalo na Stínadlech pro domácí růžově. V 79. minutě šlo totiž zuřivě bránící Slovácko do vedení po brance Lukáše Fujerika. Teplicím se vyplatilo pozdní nasazení útočníka Libora Doška. V 82. minutě si jeho střelu srazil do vlastní branky Němčický a v poslední minutě Došek sám rozhodl přesnou hlavičkou.

Slavia v pondělí překvapivě podlehla Slovácku, čtvrteční reparát jí ale nevyšel a počtvrté za sebou nenašla na Liberec recept. Na třetí místo, které nyní patří Jablonci, tak obhájci titulu z Edenu mají propastnou ztrátu deseti bodů..