1. liga

Bezzubá Slavia prohrála i s Libercem, Teplice se dotáhly na vedoucí Spartu

25. března 2010 17:45 - PRAHA

Fotbalisté Teplic ve čtvrteční dohrávce 21. kola první ligy využili středečního zaváhání Sparty v Jablonci a dotáhli se na ni v čele tabulky. Severočeši sice prohrávali se Slováckem, nakonec ale díky náhradníkovi Doškovi vydřeli výhru 2:1 a jsou o skóre druzí. Prvního jarního vítězství dosáhli fotbalisté Liberce na hřišti Slavie, která tak znovu klopýtla ve snaze dotáhnout se na pohárové příčky.

Petr Hloušek, Právo

Teplice měly proti Slovácku možnost reparátu za minulou prohru 0:1 s Brnem. Vzájemné zápasy bývají vyrovnané, z 15 duelů jich devět skončilo remízou, přičemž Teplice doma dokázaly vyhrát jen dvakrát. Severočeši měli našlápnuto k boji o titul, ale už 219 minut nevstřelili gól.

A také ve čtvrtek to nevypadalo na Stínadlech pro domácí růžově. V 79. minutě šlo totiž zuřivě bránící Slovácko do vedení po brance Lukáše Fujerika. Teplicím se vyplatilo pozdní nasazení útočníka Libora Doška. V 82. minutě si jeho střelu srazil do vlastní branky Němčický a v poslední minutě Došek sám rozhodl přesnou hlavičkou.

Slavia v pondělí překvapivě podlehla Slovácku, čtvrteční reparát jí ale nevyšel a počtvrté za sebou nenašla na Liberec recept. Na třetí místo, které nyní patří Jablonci, tak obhájci titulu z Edenu mají propastnou ztrátu deseti bodů..