1. liga

Plzeň vybouchla, Mladá Boleslav ji snadno rozstřílela

27. března 2010 15:33 - PRAHA

V rychlém tempu pokračuje první fotbalová liga o víkendu už 22. kolem. Program začal jediným sobotním zápasem, ve kterém Mladá Boleslav přivítala na svém trávníku Plzeň. Západočeši zatím v jarní části prohráli jen jediný zápas, tentokrát však vybouchli na celé čáře a prohráli 0:4! Další zápasy se hrají v neděli a v pondělí.

Břetislav Fiala, ČTK

Zatímco Plzeň procházela jarní sezónou jako nůž máslem, zadřený motor týmu z města automobilů naskočil až naposledy v Olomouci, kde po 123 dnech Mladá Boleslav poznala chuť z vítězství.

Tentokrát však bylo všechno jinak. Středočeši navázali na vítězství z Olomouce a rozdrtili rozjetou Plzeň 4:0! Domácí poslal ve 23. minutě do vedení parádní střelou přes hlavu Táborský, druhý gól přidal krátce před poločasem z penalty Sylvestre. V 77. minutě zaznamenal premiérovou ligovou trefu Sedláček a skóre uzavřel Poláček. Hosté vyšli po třech výhrách za sebou bodově naprázdno a nevyužili šanci na posun na třetí místo v tabulce.

Mladá Boleslav vyhrála doma poprvé od konce listopadu.