Rubriky:

1. liga

Policie se připravuje na pondělní rizikový zápas Baníku se Slavií

28. března 2010 12:21 - OSTRAVA

Desítky moravskoslezských policistů se připravují na pondělní rizikový zápas fotbalistů Baníku Ostrava, který se na stadionu Bazaly utká s pražskou Slavií. "Naším cílem bude zabránit střetům jednotlivých táborů fandů a výtržnostem v ulicích," řekla ČTK mluvčí Darina Majková.

Policisté předpokládají, že hlavní skupina příznivců pražského klubu do Ostravy dorazí vlakem EuroCity Olše, který má na Hlavní nádraží dorazit těsně po 16:00. Zpět by podle policistů měli Pražané cestovat spojem, který z Ostravy odjíždí v 19:59. "Vlakové soupravy budou doprovázet pražští kolegové. Moravskoslezští policisté zajistí doprovod fanoušků z nádraží ke stadionu," dodala Majková.

Speciální dohled budou mít polští fanoušci klubu GKS Katovice, kteří mají s ostravským Baníkem družbu a již několikrát se do násilností na stadionech či mimo ně zapojili.

"Policisté služby cizinecké policie budou provádět zvýšenou kontrolu osob cestujících v hraničních oblastech a společně s pořádkovou službou policie dohlédnou na přesun polských fanoušků na vytypovaných trasách," uvedla mluvčí s tím, že na opatřeních se budou podílet i polští kolegové.

V prosinci 2007 násilníci z řad příznivců ostravského a polského klubu řádili během zápasu Baníku se Spartou. Vytrhali více než 300 sedaček, které pak házeli na zasahující policisty. Výsledkem řádění bylo 21 zraněných policistů a škoda okolo 200.000 korun. Policisté zadrželi na stadionu 15 podezřelých, z toho sedm Poláků.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..