1. liga

Brněnský skalp ukořistil i Zlín

3. října 2003 20:03 - ZLÍN

Fotbalisté Brna po prohře se Slavií podlehli v předehrávce 10. kola první fotbalové ligy Zlínu, a to i přesto, že po poločase nadějně vedli. Domácí Zlín ale dokázal po změně stran dvěma brankami otočit výsledek a premiéru umělého osvětlení oslavil vítězstvím nad jihomoravským rivalem.

ČTK/Vladislav Galgonek

Hosté rozjásali skupinku svých fandů hned při první vážné akci. Pacanda obehrál na levém křídle Kroču a nabíhající Došek otevřel zblízka hlavou skóre. Takřka vzápětí mohl Zlín po závaru v brněnské šestnáctce vyrovnat, Lasota ovšem mířil těsně vedle levé tyče.

Chvíli na to se ocitl na druhé straně ve výhodné pozici před brankářem Baránkem opět Došek, avšak tentokrát ho přesná muška opustila. Domácí si postupem času vynutili mírnou převahu. Na 1:1 srovnal jejich nejzkušenější hráč Mucha, který si výtečně naběhl za obránce na Červenkův oblouček.

Neprotažený Novák kapituloval brzy

Valachy gól povzbudil. Z dalšího útoku nebezpečně vypálil Dobeš, ale těsně přestřelil. Pro Zlíňany byla smolná 33. minuta. Gólman Baránek se po nezaviněné srážce zranil a do branky musel nerozchytaný Novák.

A záhy po příchodu na hřiště po skvělé akci Brna kapituloval. Domácí Hubáček nezastavil na pravé straně unikajícího Musila, po jehož centru znovu nepokrytý Došek zamířil hlavou neomylně k levé tyči - 1:2.

Z vyrovnané hry nakonec těžil Zlín

Po pauze byl Zlín hodně aktivní. Dobeš nejprve z 18 metrů přestřelil a ani Červenka netrefil míč po Křapově chybě přesně. Po chvíli se už ovšem domácí radovali. Po Koubského dělovce se odrazil balón od břevna a důrazný Mucha jej usměrnil z metru do sítě.

Za nerozhodného stavu se hra opět vyrovnala. Hosté zahrozili Belejovým přímým kopem, těsně ovšem minul branku. Belice pro změnu protáhl bombou Hubáček. Po rohu získal Zlínu čtvrt hodiny před koncem vedení zblízka Kroča.

Zlín vs. Brno 3:2
Poločas: 1:2. Branky: 24. a 52. Mucha, 74. Kroča - 3. a 40. Došek. Rozhodčí: Řehoř - Amler, Kordula. ŽK: Červenka - Abrahám. Diváci: 4420.
Zlín: Baránek (35. Novák) - Kroča, Švach, Koubský, Hubáček - Červenka, Novosad (74. Nehoda), Lasota, Dobeš - Mucha, Chalupa (61. Vidlička). Trenér: Mareček.
Brno: Belic - Živný, Schuster, Kotůlek, Křap (77. Abrahám) - Musil, Zúbek, Svoboda (73. Švancara), Belej (82. Kroupa) - Došek, Pacanda. Trenér: Večeřa.