Příbram porazila Liberec

PŘÍBRAM

Potřetí v řadě vyhrála Příbram a neinkasovala ani gól. Liberec doma porazila po čtyřech letech remíz 1:1. Gólem z penalty se rozloučil zřejmě Otepka, který odchází do Kataru.

"Byl to těžký zápas s ambiciózním soupeřem. Vycházeli jsme z pozorné obrany, která eliminovala prolínání soupeře, hrajícího na jednoho útočníka. Při dvou šancích Liberce nás podržel Václavík, naše vítězství považuji za zasloužené," zhodnotil výkon svého týmu trenér Marily Jozef Chovanec.

Krátce po úvodním hvizdu vyslal Cesarec do sóla Rychlíka, ale ten si tváří v tvář Kinskému ukopl míč... To bylo na dlouhé minuty vše, protože hra se odbývala mezi oběma šestnáctkami, aniž by se jeden ze soupeřů dostal do šance. Když už se zrodila slibnější akce, chyběly centimetry při finální přihrávce nebo k přesnému zakončení.Až v samém závěru první půle se ocitl před Václavíkem Koloušek, ale trefil jen jeho nohy.

Nápor libereckým nepomohl

Po změně stran se dočkali domácí. Poté, co ustáli krátký liberecký tlak, zatáhl míč na druhé straně Cesarec, na jeho centr si naskočil Otepka, ale Kinský zázračně vyrazil na roh. Po jeho rozehrání pálil ve skrumáži Birhanzl, jehož ránu gólman hostí jen vyrazil a Cesarec zblízka propálil míč do sítě. Hosté vzápětí odpověděli dělovkou Kisela, kterou však vytlačil Václavík nad břevno.

Liberec si vytvořil územní převahu, přitvrdil, ale nic nezískal. Naopak Langer prokázal svůj charakter, když viděl dva ležící domácí hráče a místo kopnutí míče do auto chtěl využít početní převahy, ale nepřešel přes Otepku. Toho pak necelých deset minut před koncem fauloval v šestnáctce Polák a sám postižený přízemní střelou proměnil. Kinský pak ještě skvěle vytáhl ránu Cesarce.

"První půle přinesla minimum vzruchu, ve druhé ho bylo víc. Domácí byli nebezpečnější a nakonec i produktivnější, my jsme příliš často odevzdávali míč soupeři," konstatoval nespokojený kouč hostí Ladislav Škorpil.

Příbram - Liberec 2:0
Poločas 0:0. Branka: 53. Cesarec, 83. Otepka z penalty. Rozhodčí Vidlák, žluté karty: Birhanzl - Langer, 4182 diváků.
Příbram: Václavík - Mácha, Riegel, Turtenwald, Novák - Otepka, Birhanzl, Zavadil, Rychlík (80. V. Janů) - Cesarec (90. Adamec), Siegl (78. Žemlík).
Liberec: Kinský - Zápotočný, Holeňák, Lukáš, T. Janů - Kisel (65. Slepička), Langer (77. Ančic), Polák, Koloušek, Papoušek (58. Hološko) - Pospíšil.