1. liga

Ostrava pokračuje neporažená

4. října 2003 19:54 - JABLONEC

Ani v desátém podzimním vystoupení nenašli ostravští fotbalisté přemožitele. Po remíze v Jablonci si zároveň upevnili vedoucí pozici v tabulce.

Severočeši vstoupili do utkání aktivněji. Herzán se v 5. min. prodral po levé straně a po jeho centru musel gólman Laštůvka zasahovat před dobíhajícím Maškem. Baník dal o sobě poprvé vědět hned z protiútoku.

Drozd krásně našel volného Heinze, jehož pokus zastavilo břevno. Velká chvíle ligového kanonýra ale přišla po pětadvaceti minutách hry, kdy se Heinz odhodlal k sólu, obehrál Hochmeistera a se suverénní jistotou pokořil i brankáře Lovásika - 0:1.

Domácí však nerezignovali a častěji se před soupeřovu šestnáctku. Ve 36. min. vyzkoušel Laštůvkovu pozornost táhlou střelou Šenkeřík, ale hostující brankář vytáhl míč nad břevno. Krátce nato M. Čížek vyhlavičkoval balón z prázdné branky. Na sklonku prvního poločasu slavila jablonecká snaha přece jen úspěch. Mašek ideálně vysunul Šenkeříka, který se ve skluzu trefil k tyči a bylo vyrovnáno.

Útoky zastavila pozorná obrana

Druhá půle nabídla rovněž solidní fotbal, jenže už bez vyložených šancí. Akce obou celků narážely na dobře zformovanou obranu protivníka a k tomu, aby ji aktéři překonali, jim chyběla přesnější přihrávka před pokutovým územím. V 66. min. Lovásik nadvakrát zasáhl při Matušovičově střele z úhlu. O chvíli později domácí zblokovali trestný kop z nebezpečné vzdálenosti. V 80. min. prosvištěla kolem ostravské branky Weberova rána a tentýž hráč mířil v samotném závěru nad břevno.

Trenér Baníku František Komňacký měl však k výkonu svých svěřenců výhrady: "Nehráli jsme tak kvalitně jako v předchozích zápasech. Chyběla mi především větší agresivita. Domácí nás svou bojovností, nasazením a taktickou hrou nepustili do tlaku, takže jsme si vyhrát nezasloužili."

Jablonecký kouč Vlastimil Palička byl naopak s výsledkem spokojen: "Odehráli jsme velmi dobré utkání, remizovat doma s lídrem tabulky není ostudou. Hráče musím pochválit za přístup a splnění taktických pokynů, jimiž eliminovali největší soupeřovu sílu. Pokryli jsme křídelní prostory a nedali hostům možnost ani k brejkovým situacím. Možná, že jsme byli blíž k vítězství."

Jablonec - Ostrava 1:1
Poločas 1:1. Branky: 42. Šenkeřík - 26. Heinz. Rozhodčí Jára, žluté karty: Svojtka - Drozd, Pospěch, 3 240 diváků.
Jablonec: Lovásik - Hochmeister, Hrotek, Svojtka - Jindříšek, Herzán, Kordula, Gula (68. Weber), Laštovka - Šenkeřík (90. R. Čížek), Mašek (88. Vodehnal).
Ostrava: Laštůvka - Zd. Pospěch, Bolf, Dvorník, Drozd - Látal, P. Besta, R. Slončík (84. Mario Lička), M. Čížek - Varadi (46. Matušovič), Heinz.