Olomouc znovu zachránil Kučera

OLOMOUC

Fotbalistům Blšan se jejich přání nesplnilo. Z Olomouce si chtěli odvézt bod, místo toho inkasovali tři góly a po desátém ligovém kole mají na svém kontě jen dva body. Olomouc znovu dotáhl za body záložník Kučera, který minulý týden zařídil v Liberci remízu, tentokrát se trefil dokonce dvakrát a na třetí gól ještě nahrál.

Poprvé se trefil ve 33. minutě, kdy mu Babnič posadil na hlavu přímý volný kop, Kučera vyskočil nejvýše a hlavou poslal míč k pravé tyči Chvalovského branky. Hosté pak zbystřili a domácím toho do přestávky příliš mnoho nedovolili. Po změně stran se dokonce aktivní hrou dostávali před branku domácích, ale nejdříve Pešír mířil vedle a v největší šanci hostujícího týmu ukopli míč domácí obránci Devátému.

Olomoučtí dost kazili přihrávky a kombinace do připravené obrany hostí se jim nedařila. V 66. minutě poslal trenér Uličný na hřiště Michala Hubníka a Vyskočila a střídání se osvědčilo. Domácí zrychlili hru a přišly i branky. Po autovém vhazování Zbožínka zvedl míč hlavou Michal Hubník, prodloužil na nabíhajícího Kučeru, pro kterého už nebylo problémem zblízka vstřelit druhý gól.

Povedený Kučerův zápas

Kučera měl prsty i ve třetím gólu. Na levé straně doběhl zdánlivě ztracený míč, téměř od brankové čáry přihrál před branku hostů, kde Reiter dorazil míč zblízka potřetí do sítě hostí. V závěru ještě hostující Michal vystřelil přesně ze 14 metrů, ale Vaniak efektně vyrazil a udržel letos popáté čisté konto.

Olomoucký trenér Petr Uličný po zápase působil dojmem, že dlouho neviděl ligovou tabulku. "Soupeř byl jeden z nejlepších, co tady na podzim hráli," řekl na adresu jasně posledního týmu. "Blšany chtěly využívat protiútoku, hrály aktivně a k mnoha příležitostem nás nepustili. Pro soupeře je výsledek krutý. My jsme zvládli standardky a já si tohoto vítězství velmi cením, protože Blšany tady hrály skutečně výborně," ocenil.

I Günter Bittengel mínil, že herně jeho tým nebyl o tolik horší. "Soupeř nás nedostal pod nějaký souvislý tlak, ale potrestal nás ze standardních situací. Měli jsme ještě za stavu 0:1 šanci zápas zvrátit, druhý gól nás však dorazil. Celkově jsem čekal větší tlak ze strany domácích," přiznal.

Sigma Olomouc - Chmel Blšany 3:0
Poločas 1:0. Branky: 34. a 72. Kučera, 79. Reiter. Rozhodčí: Cichý - Ružbarský, Šula (všichni SR). ŽK: Vorel, Devátý, Michal (všichni Blšany). Diváci: 4146.
Olomouc: Vaniak - Zbožínek, R. Hubník, Hudec, Caha - Vlček (66. M. Hubník), Špiláček, Siegl (83. Ševela), Kučera - Babnič (66. Vyskočil), Reiter. Trenér: Uličný.
Blšany: Chvalovský - Lukáč, Šourek, Vorel, Pleško - Sláma (75. Hašek), Sýkora (87. Stibůrek), Šelicha, Michal - Devátý, Pešír (80. Bílek). Trenér: Bittengel.